statystyki

Bruksela: Sytuacja w strefie Schengen tematem nadzwyczajnej narady

06.01.2016, 10:55
O konieczności zwiększenia kontroli na zewnętrznych granicach Bruksela mówi od niedawna

O konieczności zwiększenia kontroli na zewnętrznych granicach Bruksela mówi od niedawnaźródło: ShutterStock

Powodem są wprowadzone kontrole na granicy Szwecji z Danią, oraz Danii z Niemcami w związku z presją migracyjną. Przedstawiciele rządów tych trzech krajów mają wziąć udział w naradzie, którą organizuje Komisja Europejska.

Reklama


Reklama


Szwecja i Dania dołączyły do Francji, Austrii, Niemiec i Norwegii, które w ubiegłym roku wprowadziły kontrole dokumentów tożsamości na niektórych swoich granicach. Już wtedy pojawiały się głosy, że zagrożona jest strefa Schengen, gwarantująca swobodne podróżowanie przy podniesionych szlabanach granicznych, że może dojść do jej demontażu.

Ale prawdziwy alarm podniósł się teraz, kiedy po raz pierwszy od prawie 60 lat Szwecja wprowadziła kontrole na granicy z Danią. Komisja Europejska zorganizowała spotkanie, ale rozkłada bezradnie ręce. „Nie ma magicznego sposobu na rozwiązanie problemów w strefie Schengen, to bardzo złożona sprawa. Na pewno musimy zwiększyć kontrole na naszych zewnętrznych granicach” - powiedział rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas.

O konieczności zwiększenia kontroli na zewnętrznych granicach Bruksela mówi od niedawna. Naciska też na Grecję i Włochy, by przeprowadzały identyfikację osób, które docierają do Europy i by nie zezwalały im na wyjazdy do innych krajów bez zarejestrowania. Nie wszyscy bowiem, którzy przybywają na Stary Kontynent mają prawo do azylu.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Polska z Wegrami merytorycznie, na represje UE(2016-01-06 11:30) Odpowiedz 20

    Bronmy sie przed folksdeutschami (przed chwilą) Razem jak zawsze, RAZEM ! ! ! Merytoryczni na wszystkie TEMATY .

  • Zamknąć granicę z Niemcami.(2016-01-06 13:05) Odpowiedz 20

    Zanim zaczną masowo uciekać z Rzeszy.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama