statystyki

Szef niemieckiego MSW po wydarzeniach w Kolonii: Policja nie powinna czekać na skargi

06.01.2016, 08:35; Aktualizacja: 06.01.2016, 09:07
Policja ataki w Kolonii

Jeszcze na początku roku policja zapewniała, że w Sylwestra nie doszło do poważniejszych incydentówźródło: PAP

Krytyka działań niemieckiej policji po wydarzeniach w Kolonii, gdzie w noc sylwestrową grupy migrantów zaatakowały dziesiątki kobiet. Gangi złożone - jak określiła to policja - "z osób o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich " atakowały też w innych miastach, między innymi w Hamburgu.

Reklama


Reklama


Szef nimieckiego MSW Thomas de Maiziere skrytykował zachowanie policji wobec zagrożenia. W rozmowie z telewizją ARD, minister stwierdził, że policja nie może czekać z reakcją na skargi ofiar. Sama policja w Kolonii przyznała, że nie miała pojęcia o wydarzeniach, bo funkcjonariusze zajęci byli zapewnianiem bezpieczeństwa uczestnikom zorganizowanych zabaw sylwestrowych.

Prawdziwa skala noworocznych zajść została ujawniona dopiero po kilku dniach. Jeszcze na początku roku policja zapewniała, że w Sylwestra nie doszło do poważniejszych incydentów. Wczoraj liczba kobiet, które zgłosiły napaść zbliżyła się do setki. Co najmniej jedna z napadniętych została zgwałcona. Według ofiar, grupy imigrantów otaczały je, napastowały je seksualnie i okradały.

Thomas de Maiziere podkreślił, że w tej sprawie nie ma miejsca na spekulacje i zaznaczył, że władze muszą wyjaśnić, czy mają do czynienia ze sprawcami pochodzącymi z najnowszej fali migrantów czy żyjącymi tu długo.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • berek(2016-01-06 09:52) Odpowiedz 70

  Żegnajcie Niemcy ! Witaj Kalifacie Rzeszy Niemieckiej !

 • berek(2016-01-06 10:01) Odpowiedz 71

  Niespecjalnie cieszy, że za sąsiadów będziemy wkrótce mieli muzułmański kalifat, ale fakt, że Niemcy wyginą jest niesamowicie radosną wieścią. Wreszcie skończy się dyktat germańskich oprawców !

 • KALIF(2016-01-06 12:52) Odpowiedz 30

  Redaktor naczelny telewizji ZDF przyznaje: "Wiedzieliśmy o napaściach na kobiety, ale wstrzymaliśmy tę informację". Niemcy podejrzewają, że za próbą cenzury stoi rząd federalny! No i czytamy w końcu coś, co powinno dać do myślenia Polakom. Joseph Bukley napisał red. Theveßenowi W Polsce trwają prace nad nową ustawą medialną i to ma szokować. A w przypadku kryzysu wokół uchodźców w Niemczech widać, że media podają wszystko poza negatywnymi informacjami, chcąc wywierać wypływ na naszą opinię. To jest państwowe sterowanie, tyle mogę powiedzieć. Ale ludzie nie są głupi. I jeszcze fragment wpisu Thomasa Weise: W sprawie Polski i jej ustawy medialnej szczujecie ponad wszelkie reguły. A przemilczacie kwestie dotyczące bezpieczeństwa wewnętrznego Niemiec!

 • lud polski(2016-01-07 09:00) Odpowiedz 10

  czekamy na zdecydowaną reakcję niejakiego Schultza - demokracja w Niemczech zagrożona

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama