statystyki

Waszczykowski o wywiadzie dla Reutera: Niektóre wypowiedzi są cytatami z moich słów, a niektóre są nadinterpretacją

05.01.2016, 10:26; Aktualizacja: 05.01.2016, 10:51

Minister spraw zagranicznych zarzuca nadinterpretację dziennikarzom agencji Reutera. Chodzi o jego domniemaną deklarację gotowości do kompromisu w sprawie odejścia od świadczeń dla imigrantów unijnych w zamian za poparcie Wielkiej Brytanii dla stałej obecności wojsk NATO w Polsce.

Reklama


Reklama


Witold Waszczykowski mówił w radiowej Trójce, że takie słowa w jego wywiadzie nie padły. Choć był pięciokrotnie pytany o możliwość takiej umowy, za każdym razem zaprzeczał. Jego zdaniem, piątka dziennikarzy Reutera dokonało nadinterpretacji i skrótu jego słów. "Niektóre te wypowiedzi są cytatami z moich słów, a niektóre są po prostu nadinterpretacją" - mówił minister.

Minister potwierdził natomiast, że równolegle MON i MSZ prowadzą rozmowy na temat baz NATO, ale z samym Sojuszem Północnoatlantyckim. Niebawem ma ruszyć kolejna fala konsultacji, a wstępne decyzje mają zapaść w lutym na szczycie ministrów obrony państw Sojuszu. Do tego czasu Polska chce przekonać nieprzekonane do tego kraje, że bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO zależy od tego czy rozmieści się tam wojska sojusznicze.

Minister Waszczykowski mówił, że żołnierze NATO w Polsce mają być w Polsce "praktycznie na stałe". Będzie dochodziło jedynie do rotacji załóg obsługujących sprzęt wojskowy.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Krytyk oszustów(2016-01-05 13:25) Odpowiedz 00

    Panie Waszcykowski. Jeżeli tych 5-ciu dziennikarzy Reutera kłamie , to nic prostszego jak postawić ich przed Trybunalem. Po co się Pan tłumaczy?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama