statystyki

Schetyna: Demonstracje to początek. Tempo zaboru polskiej normalności jest ogromne

04.01.2016, 09:21

Ludzie na ulicy to jest polityczna ostateczność, ale trzeba ją poważnie brać pod uwagę, jeśli głos PO nie będzie brany pod uwagę. Demonstracje, które były, to początek. Jeśli będzie tak ogromne tempo zmian i zaboru polskiej normalności, jak zapowiada PiS, to w naturalny sposób ludzie będą wychodzić i organizować protest społeczny” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Grzegorz Schetyna z PO pytany o taśmy z jego udziałem.

Reklama


Reklama


Schetyna na spotkaniu z członkami Platformy mówił, że jeśli będzie trzeba, to Platforma przywiezie z kraju milion demonstrantów. „Są takie kraje w Europie, gdzie takie milionowe demonstracje to norma” – uważa polityk. Schetyna namawiał do odwołania debaty na arenie UE na temat sytuacji w Polsce? „Mówiłem, że grudniowa debata nie ma sensu. Była nieprzygotowana i rzeczy dopiero zaczynały się w Polsce.

Chodziło tylko o jej przesunięcie i mówiłem, żeby wszyscy byli przygotowani” – odpowiada gość Kontrwywiadu. „To nie jest kwestia mojego namawiania, tylko rządów PiS i konsekwencji ich decyzji. Opinia o Polsce nie jest dobra” – mówi gość RMF FM. Zdaniem przyszłego szefa Platformy, PiS musi zmienić swoją politykę i „nie prowadzić procesu łamania demokracji, niezależności i przyzwoitości w Polsce”.

Pytany o to, czy będzie śledztwo ws. taśm odpowiada: „To jest śmieszne, a co ja mam śledzić?”.

„To otwarta i prawdziwa rozmowa o przyczynach porażki PO. Trzeba mówić prawdę” – uważa polityk. Dlaczego szefem Platformy powinien zostać Schetyna, a nie Siemoniak? „Bo jestem starszy o 4 lata” – odpowiada gość RMF FM. Pytany o to, czym zachęcił kontrkandydata do zrezygnowania z walki o fotel szefa partii, odpowiada: „Chodzi o to, żeby podzielić się zarządzaniem”.

Siemoniak I wiceprzewodniczącym PO? „Rozmawialiśmy. Łączymy nasze kalendarze wyborcze i pracujemy razem. O Ewie Kopacz będziemy rozmawiać. To będzie wielki sprawdzian dla nowego przywództwa PO” – mówi Grzegorz Schetyna.

Reklama


Źródło:RMF FM

Reklama

 • POwstańmy z POza bryły świata,głos słyszalny......(2016-01-04 09:43) Odpowiedz 91

  musi być w UE.Ale na barykady nie wejdziecie bo Polska jest dla ludzi ceniących prawo i sprawiedliwość a wt to łamaliście przez 8 lat i dyktatorsko wprowadzliście łupanie PO kieszeni obywatela najsłabszego i bezradnego wobec waszych machlojek.Wynosić się z Polski tak jak innych zmusiliście do wyjazdu,większość obywateli tego kraju brzydzi się waszymi mordami.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • x(2016-01-04 10:17) Odpowiedz 72

  słyszę donośny kwik oderwanych od koryta...

 • Inspektor (2016-01-04 12:28) Odpowiedz 30

  Coś Mi się wydaje że On sie Przeliczy z ilościa swoich i tych z drugiej strony . Oby Mu tak przypadkiem PIS ilością nie na srał na mor de.

 • KALIF(2016-01-04 10:56) Odpowiedz 31

  PO I NOWOCZESNA TO WSPÓŁCZESNA TARGOWICA ABEL DO POLAKÓW NALEŻY SIĘ ZJEDNOCZYĆ I POGONIĆ TYCH POTOMKÓW ROSYJSKICH KACAPÓW Z POLSKI W minionych dniach wściekłość naszych okupantów – wielkich korporacji, imperialnych protektorów, lewackich fanatyków, zwykłych zdrajców i użytecznych idiotów – zamienia się w furię. Jak to możliwe, że Polacy – po tylu latach ogłupiania ich, upodlania i poniżania – okazują się tak bezczelni, żeby nie tylko wolność rozumieć, ale po nią sięgać?! Cóż to za nie bywały skandal! Wyobrażają sobie, że wybrali prezydenta, który naprawdę będzie głową polskiego państwa, że wybrali parlament, który naprawdę będzie stanowić prawo, że wybrali rząd, który naprawdę będzie rządzić wedle ich demokratycznej woli! Jakby byli Niemcami, Francuzami czy Amerykanami! Niebywałe. Strzelający z bata rodzimi nadzorcy niewolników dwoją się i troją, by naród znów padł na kolana, znów drżał na całym ciele przed opiniami „zagranicy” i pokornie błagał o wybaczenie chwili złudzeń. Uruchamiają kolejne klawisze gróźb i presji. „Liberalne media” – domagają się natychmiastowego przywrócenia nad Wisłą bezwzględnych rządów korporacji, Berlina i lewactwa, światowi „liberałowie” żądają natychmiastowego odwrócenia w Polsce wyniku demokratycznych wyborów

 • vfcx(2016-01-04 11:50) Odpowiedz 10

  Strach się zapytać "co to jest polska normalność?".

 • CORAL(2016-01-04 10:33) Odpowiedz 10

  od tego trzeba zacząć .Nie są dziennikarzami.Jeden może być z nadania rządzącej partii a nie /4/ ,reszta to powinni być dziennikarze z wykształcenia.Po studiach dziennikarskich ,a nie jak np. . po zoologii jak p.Olejnik z tvn.przeiez to kpina.Są studia politoliogiczne z dyplomem dziennikarza i niech każdy zajmuje się tym ,na czym się zna.Jak zoolog jest dziennikarzem to mamy przekaz zwierzęcy a nie dziennikarski.

 • Osobiście ...(2016-01-04 12:01) Odpowiedz 00

  .... wraz z kolesiami grabarzami i kwicołami oderwanymi od koryta. Coście zrobili przez te 25 lat, że ludzi chcecie wyganiać na ulice ???

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama