Chińskie media: Polska to nasz najważniejszy partner w Europie

27.11.2015, 16:47; Aktualizacja: 27.11.2015, 16:48
Andrzej Duda na konferencji prasowej po otwarciu Polsko-Chińskiego Forum Gospodarczego w Szanghaju.

Chińskie media zauważają, że prezydent Polski wybrał Chiny jako pierwszy azjatycki kraj, który odwiedza po zaprzysiężeniuźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Tak zakończoną już wizytę prezydenta Andrzeja Dudy komentują chińskie media. Zwracają one uwagę, że spotkania prezydentów Polski i Chin nieprzypadkowo były o wiele dłuższe niż zaplanowano, bo to sygnał płynący z Pekinu dotyczący znaczenia relacji z Warszawą.

Źródło:IAR

Reklama

Komentarze (48)

  • rozbawiona(2015-12-01 14:44) Zgłoś naruszenie 47511

    no i dlatego teraz niemieckie i amerykańskie media płaczą :D a wraz z nimi nasza cebulowa opozycja

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • urwis69(2015-12-01 14:11) Zgłoś naruszenie 36411

    Brawo! Otake Polske walczymy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nitka(2015-12-01 15:44) Zgłoś naruszenie 3368

    Dobre posunięcie Pana Prezydenta:) dodatkowo obyło się bez "szogunow" i innych takich. Można? Można :)

    Odpowiedz
  • efas(2015-12-01 16:00) Zgłoś naruszenie 22111

    bo my wybrali takiego prezydenta za którego nie musimy się wstydzić nie będzie pisał z bulu jak to pisał Towarzysz Komorowski

    Odpowiedz
  • :)(2015-12-01 16:51) Zgłoś naruszenie 1529

    Jestem dumny!

    Odpowiedz
  • Martusia(2015-12-01 17:22) Zgłoś naruszenie 12914

    Pan Prezydent jest mądrym człowiekiem, wykształconym dlatego nie musimy się niczego obawiać

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ssddss(2015-12-01 14:10) Zgłoś naruszenie 10017

    [ standardowy komentarz hejtujący Dudę, bo kaczyzm itp. głupoty ]

    Odpowiedz
  • JKM(2015-12-01 19:45) Zgłoś naruszenie 5610

    Powiem tak. Nie popieram PiS tak samo jak PO ponieważ ich programy gospodarcze mało czym się różnią a idea jest ta sama- socjalizm i podatki. Jednak samego prezydenta oceniam pozytywnie. Nie błaźni się i podją kilka dobrych decyzji. Jednak PiS jako partii nie poieram tak samo jak PO

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Seba(2015-12-01 20:21) Zgłoś naruszenie 504

    To posuniecie zasługuje nawet na pochwałę od jego przeciwników #mnie ;)

    Odpowiedz
  • Patryk(2015-12-01 21:20) Zgłoś naruszenie 309

    Na PiS nie głosowałem, w prezydenckich oddałem swój głos na Andrzeja Dudę i wiecie co? na prawdę jestem zadowolony ze taka osoba została prezydentem, niestety szkoda że nie mamy jeszcze konkretnego premiera

    Odpowiedz
  • fish1(2015-12-01 19:13) Zgłoś naruszenie 217

    Nasz Pan Prezydent jest trochę podobny do "uśmiechniętego Buddy", dlatego taki sukces.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • brechtam(2015-12-01 17:26) Zgłoś naruszenie 14117

    Dziennik „China Daily” zwraca uwagę, że Polskę pośród krajów Europy Środkowo-Wschodniej łączą najsilniejsze relacje gospodarcze z Chinami. "ŁĄCZĄ"!!! W MIESIĄC TEGO DUDA NIE ZROBIŁ. TO TA ZNIENAWIDZONA PLATFORMA OSIOŁKI

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Gucio(2015-12-01 20:01) Zgłoś naruszenie 133

    to znieście cholerny VAT i cło na zakupy w chinach!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • historyk(2015-12-02 10:45) Zgłoś naruszenie 110

    Warto wspomnieć, iż Chiny wstawiły się za Polską, a w opozycji do ZSRR w wydarzeniach Poznańskich w 1956 r

    Odpowiedz
  • mkb(2015-12-02 20:43) Zgłoś naruszenie 62

    Brawo, wizyta Prezydenta Dudy i jej wyniki mają rangę geopolityczną ! Nareszcie Polska wraca do wielkiej polityki. Tak trzymać !

    Odpowiedz
  • Bartosz(2015-12-02 21:04) Zgłoś naruszenie 40

    I tak ma być.

    Odpowiedz
  • pis(2015-12-01 20:42) Zgłoś naruszenie 421

    sekta

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Trzeba_mieć_minimum_ludzkiej_przyzwoitości_!(2015-12-01 22:14) Zgłoś naruszenie 41

    Wszystko fanie, tylko gwoli ścisłości jest tu zawarte kłamstwo: ~"Zwracają one uwagę, że spotkania prezydentów Polski i Chin nieprzypadkowo były o wiele dłuższe niż zaplanowano, bo to sygnał płynący z Pekinu dotyczący znaczenia relacji z Warszawą." Chińska Republika Ludowa nie ma PREZYDENTA, tylko PRZEWODNICZĄCEGO. Wiem, czepiam się, ale jak się chce być poważnym dziennikarstwem, to trzeba pisać bez szkolnych błędów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bolo(2015-12-03 16:43) Zgłoś naruszenie 40

    Prosze Duda juz zrobil wiecej niz blazen w 5 lat :)

    Odpowiedz
  • dfsesfADFSE(2015-12-01 17:32) Zgłoś naruszenie 419

    1mld 200mln ludzi do 38 milionowego kraju

    Odpowiedz