Archiwa firmowe, historie przelewów, rozmowy biznesowe i prywatne czy tzw. dane wrażliwe - to wszystko może stać się łupem cyberprzestępców.
Jak ochronić przed ich atakami państwo, biznes i wojsko? O tym dyskutuje w Krakowie stu trzydziestu specjalistów z dwudziestu krajów.

Najwyższej Izby Kontroli pokazał, że Polska zbyt słabo chroni swoją cyberprzestrzeń - mówi Joanna Świątkowska dyrektor programowy Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa. Jej zdaniem jednym z największych uchybień jest brak jasno określonych ról, kompetencji i sprecyzowanych zadań dla podmiotów, które powinny chronić polską cyberprzestrzeń. "Nie ma praktycznie szans, żeby nadążyć za wyzwaniami, jakie niesie za sobą technologia" - mówi dyrektor programowy Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa. Dodaje, że nasz kraj czeka wiele pracy nad rozwiązaniami legislacyjnymi, które należy podjąć w celu zapewnienia bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Za pięć lat do internetu bezprzewodowo będzie podłączonych prawie trzydzieści miliardów urządzeń. To, na jakich zasadach będą funkcjonowały będzie zależało od przyszłych rozwiązań teleinformatycznych.

Odbywająca się w Krakowie konferencja ma być początkiem poważnej transatlantyckiej debaty na temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
Ustalenia, jakie zapadną podczas konferencji mogą stać się również istotnym elementem w dyskusji przed zbliżającym się szczytem NATO w Warszawie w 2016 r.