Ministerstwo Finansów podtrzymuje swoje stanowisko dotyczące rozkładania w czasie kosztów banków związanych z obowiązkowymi wpłatami na rzecz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG), wynika z pisma przesłanego przesłanego przez resort do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

W korespondencji odwołano się do stanowiska zaprezentowanego w październiku ub.r. "W ww. stanowisku Ministerstwo Finansów nie podzieliło jednoznacznego poglądu biegłych rewidentów o zaliczeniu opłaty na rzecz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego jednorazowo w koszty, wskazując, że istnieje szereg argumentów za jej rozłożeniem w czasie" - napisano.

"A zatem należy podkreślić, że stanowisko Komisji Nadzoru Finansowego jest zbieżne ze stanowiskiem Ministerstwa Finansów i do czasu przyjęcia przez Radę IASB rozwiązań tej kwestii na gruncie 'Założeń koncepcyjnych MSR', Ministerstwo Finansów popiera zastosowanie rozwiązań analogicznych jak w latach ubiegłych" - czytamy także w materiale.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) jest instytucją zarządzającą systemem gwarantowania depozytów w Polsce. Zadaniem Funduszu jest działanie na rzecz bezpieczeństwa oraz stabilności banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oraz wzrostu zaufania do systemu finansowego.