statystyki

Co trzeci Francuz nie może związać końca z końcem

11.09.2014, 19:31; Aktualizacja: 11.09.2014, 20:03

Ponad jedna trzecia Francuzów ma trudności ze związaniem końca z końcem. Wskazuje na to doroczny raport opublikowany przez organizację charytatywną Secours populaire.

Reklama


Reklama


Autorzy doniesienia ostrzegają, że rośnie liczba ludzi, których nie stać na wykupienie leków, nawet tych częściowo refundowanych, a także na kupno okularów czy wizytę u dentysty. To ostatnie zbiegło się w czasie z opublikowaniem przez byłą partnerkę prezydenta Francois Hollande’a - Valerie Trierweiler wspomnień o ich latach wspólnego życia. Autorka książki jest zdania, że obecny prezydent V Republiki gardzi najuboższymi nazywając ich „bezzębnymi”.

Hollande zdecydowanie temu zaprzecza. Według raportu Secour populaire, odkładanie oszczędności to luksus dostępny tylko niewielu. Pensje niemal w całości przeznaczane są na opłaty związane z mieszkaniem, transportem, wreszcie z podatkami, które wzrosły ze względu na likwidację wielu ulg dotychczas obowiązujących. Z dokumentu wynika, że na żywność i odzież ponad jedna trzecia Francuzów ma niecałe 6 euro dziennie. Zjawisko to zaczyna dotykać także osoby pracujące na pełnym etacie.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Pan Murzyński(2014-09-11 22:35) Odpowiedz 00

  Średnia płaca we Francji to w przeliczeniu 9 tys. zł netto
  Wsparliśmy finansowo "biedną" Grecję (ok. 4 tys. netto ). Czy mamy teraz wspierać francuzów ???

 • A u nas...(2014-09-12 09:58) Odpowiedz 00

  ...niecały tysiąc brutto a ceny takie same. Kto wiąże koniec z końcem ?...chyba tylko kolesie.

 • SSS(2014-09-12 18:08) Odpowiedz 00

  "(...) wreszcie z podatkami, które wzrosły ze względu na likwidację wielu ulg dotychczas obowiązujących"!? Jakiś błąd logiczny. Podatki powinny maleć, kiedy likwiduje się ulgi :)

 • Holly(2014-09-13 17:21) Odpowiedz 00

  @SSS: Nie, nie ma błędu logicznego. Jeśli likwiduje się ulgi, to pozostaje większa suma do opodatkowania i w związku z tym wzrastają podatki.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama