statystyki

Zestrzelenie boeinga. Wenezuela oskarża... USA i NATO

19.07.2014, 08:52; Aktualizacja: 19.07.2014, 08:54
Boeing malezyjskich linii lotniczych został zestrzelony nad Ukrainą 17 lipca  EPA/ANASTASIA VLASOVA/PAP

Boeing malezyjskich linii lotniczych został zestrzelony nad Ukrainą 17 lipca EPA/ANASTASIA VLASOVA/PAPźródło: PAP

Nie tylko Moskwa próbuje przekonać świat, że z zestrzeleniem malezyjskiego boeinga nad Ukrainą prorosyjscy separatyści nie mają nic wspólnego. Podobną wersję przedstawiają także rządy niektórych, zaprzyjaźnionych z Rosją państw.

Reklama


Reklama


Jednym z pierwszych państw świata, które bez najmniejszego wahania oczyściły Rosję i jej sympatyków na Ukrainie z jakichkolwiek podejrzeń o odpowiedzialność za katastrofę malezyjskiego boeinga, była Wenezuela. Rząd w Caracas wydał wczoraj komunikat jednoznacznie oskarżający za to co się stało Stany Zjednoczone i pozostałe państwa NATO. To właśnie one - według wenezuelskiego Ministerstwa Władzy Ludowej ds. Spraw Zagranicznych - wywołały na Ukrainie "psią wojnę", doprowadzając do chaosu i destabilizacji, której bezpośrednią konsekwencją była śmierć prawie 300 osób znajdujących się na pokłądzie zestrzelonego samolotu.

Jeszcze odważniejszy w swych sądach okazał się lider kubańskiej rewolucji, Fidel Castro, który na łamach rządowego dziennika Granma orzekł, że zestrzelenie samolotu jest, cytuję, "bezczelną prowokacją antyrosyjskiego, antyukraińskiego, proimperialistycznego i pragnącego wojny rządu czekoladowego króla, Petra Poroszenki".

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • sobota(2014-07-19 10:35) Odpowiedz 00

    Oni wiedzą jak było i my też wiemy jak było a gry którą prowadzą ruski nie od dzisiaj to już chyba każdy wie.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama