Ćwierć wieku temu wielu Polaków postanowiło wykorzystać szansę, jaką dało im wprowadzenie gospodarki wolnorynkowej. Ci, którzy mieli pomysł, umiejętności, a przy tym jeszcze odrobinę szczęścia i nie bali się ciężkiej pracy, postanowili skoczyć na głęboką wodę i założyć własny biznes. W ten sposób powstała grupa pionierów polskiego kapitalizmu.

Jeśli jesteś jedną z osób, która w 1989 lub 1990 r. wyruszyła na podbój wolnego rynku stojąc na czele swojego przedsiębiorstwa - opowiedz nam o tym. Najciekawszymi historiami chcielibyśmy podzielić się z czytelnikami publikując je na łamach "Dziennika Gazety Prawnej". Niech wszyscy poznają historie pionierów polskiego kapitalizmu,

Czekamy też na historie osób, które urodziły się w czasach przełomu (a więc w latach 1989-1990) i zdążyły już wkroczyć na rynek z własną firmą. W ciągu 25 lat, jakie dzielą nas od transformacji ustrojowej, w wolnorynkowych warunkach wyrosło już całkiem nowe pokolenie. To pokolenie, które czasy siermiężnego komunizmu zna tylko z podręczników historii, wychowane w zupełnie innej rzeczywistości, obserwujące w dzieciństwie narodziny polskiego kapitalizmu. Kiedy osoby urodzone w latach 1989-1990 dorastały, słowo "biznes" odmieniano już w Polsce przez wszystkie przypadki. Nic więc dziwnego, że wiele z "dzieci transformacji" ma już własne firmy. Jeśli należycie do tej grupy - podzielcie się z nami swoimi historiami. Opowiedzcie, czym się zajmują wasze firmy, dlaczego zdecydowaliście się rozpocząć karierę biznesmena, czy trudno młodemu człowiekowi w Polsce prowadzić firmę. Najlepsze historie przedstawimy czytelnikom na łamach "Dziennika Gazety Prawnej".

Pionierów kapitalizmu prosimy o nadsyłanie swoich historii na adres: 25latwolnosci@infor.pl

Młodych przedsiębiorców prosimy o nadsyłanie swoich historii na adres: mlodziprzedsiebiorcy@infor.pl

Objętość tekstów nie powinna przekraczać tysiąca znaków.