statystyki

Ksiądz z Dominikany: Sam przyprowadzałem abp. Wesołowskiemu chłopców. Odbywały się tam orgie

29.10.2013, 17:43; Aktualizacja: 29.10.2013, 20:42
  • Wyślij
  • Drukuj

Nowe oskarżenia wobec byłego nuncjusza apostolskiego na Dominikanie, arcybiskupa Józefa Wesołowskiego.



TVP Info pokazała wywiad z diakonem z Dominikany, Francisco Xavierem Reyesem, oskarżonym o stręczycielstwo nieletnich. Powiedział on, że arcybiskup Wesołowski jest psychicznie chory. Diakon, którzy przebywa w areszcie na Dominikanie, przyznał, że miał stosunki seksualne z byłym nuncjuszem. Powiedział też, że arcybiskup szukał nieletnich chłopców, których zabierał do budynku należącego do nuncjatury. Miały się tam odbywać orgie. Reyes przyznał, że sam przyprowadzał nuncjuszowi chłopców. Mężczyzna dodał, że arcybiskup kontaktował się z księdzem Wojciechem Gilem, pracującym w jednej z parafii na Dominikanie.

Reyes dodał, że także inni księża w tym kraju dopuszczają się pedofilii. Powiedział jednak, że władze kościelne Dominikany nie wiedziały o postępkach arcybiskupa Wesołowskiego.

Dziennikarz TVP Info Piotr Krysiak, który był na Dominikanie, powiedział, że tamtejsza policja wiedziała, iż nuncjusz dopuszcza się pedofilii. Nie interweniowała jednak, gdyż ma on immunitet dyplomatyczny. Zatrzymano natomiast diakona Reyesa. Arcybiskup Wesołowski miał obiecywać mu pomoc, ale wyjechał z Dominikany. Piotr Krysiak powiedział, że dziennikarze z Dominikany ponad rok zajmowali się sprawą nuncjusza i zbierali materiały na jego temat.




  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:IAR
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 10

  • 1: Michał z IP: 95.51.103.* (2013-10-30 08:15)

    Obrzydlistwo..

    Aczkolwiek póki co mamy "jedynie" słowo przeciwko słowu. Choć zachowanie biskupa wiele mówi o jego sumieniu. Niby w wiekach średnich popularne było twierdzenie, że ucieka tylko w inny. Tylko czy aby na pewno jest ono nieaktualne? Trudno powiedzieć.

  • 2: Znowu kłamstwa z IP: 185.29.84.* (2013-10-30 08:24)

    Już cały miesiąc trwa cyrk medialny, głównie inspirowany przez dziennikarzy TVP info. Papiery z prokuratury cały czas "idą" z Dominikany i dojść nie moga.

  • 3: obserwator z IP: 145.237.107.* (2013-10-30 09:29)

    opluwając, chce się wybielić, bo boi sie odpowiedzialnośc, obaj są winni, a swoją drogą tvp pod kreska, ale pieniądze na wyjazd na Dominikane to ma,

  • 4: Michał z IP: 95.51.103.* (2013-10-30 09:33)

    @2

    Tak właściwie to pierwsze akta z dominikany już przyszły. Czytamy wszystkie media a nie tylko te pochwalane przez ojca Tadeusza. ;-)
    Poza tym co się ma piernik do wiatraka? Dla ciebie cyrk, dla innych przestępstwo i śledztwo w sprawie.

  • 5: Roch Kowalski z IP: 150.254.111.* (2013-10-30 09:37)

    Ile w tym prawdy, trudno dziś powiedzieć. Problem jednak istnieje i jeśli sama instytucja kościoła nigdy nie zdecydowała się na konkretne posunięcia w tym kierunku, to dziś okazuje się że istnieją grupy interesów, które chętnie zrobią to za kościół w imię własnego zysku. O sprawach sumienia łatwiej jak zwykle jest mówić niż jakiś rachunek sumienia samemu wykonać. Szkoda, że na tym wszystkim ucierpią w większości naprawdę wartościowi i uczciwi ludzie.

  • 6: korina z IP: 89.17.225.* (2013-10-30 11:01)

    Ohyda!!! A jak człowiek pójdzie do spowiedzi i spowiada się ze zwykłych grzechów, to jeden z drugim o mało nie wyskoczy z konfesjonału, tak pała świętym oburzeniem. OHYDA!!!

  • 7: KALIF z IP: 5.60.220.* (2013-10-30 13:01)

    WIELKA ROCZNICA a media mętnego nurtu MILCZĄ ???
    402 lata temu rosyjski car złożył czołobitny hołd polskiemu królowi - Wasyl Szujski uklęknął przed Zygmuntem III Wazą

  • 8: ściema leci z IP: 185.29.84.* (2013-10-30 13:53)

    Fotka z podgardlem w koloratce, a wokoło o moralności w PO.

  • 9: Filozof z IP: 37.31.77.* (2013-11-03 19:48)

    Klechy urządzają orgie, chodzą do agencji, obmacują prostytutki, a potem dają komunię. Smacznego!

  • 10: Ks. Roman Chyliński z IP: 37.7.79.* (2013-11-07 01:51)

    Diakon z Dominikany jest kryminalistą i siedzi obecnie w więzieniu. Tego diakona ks. abp nie dopuścił do święceń kapłańskich. A kiedy ten jako alkoholik i narkoman prosił abp aby ten wstawił sie za nim i wypuscili go z więzienia abp Wesołowski odmówił. Czy nie łatwo sie domysleć o co tu komu chodzi?! Rodzice dzieci które składały fałszywe zeznania na ks. abp otrzymali z miejsca pracę w Sądzie. To też wiele mówi. Wiadomości prosto z Dominikany.

Poradniki

Galerie