statystyki

Kto zarobił na pogrzebach ofiar katastrofy smoleńskiej?

09.10.2012, 09:27; Aktualizacja: 09.10.2012, 09:44
Pogrzeb generała Andrzeja Błasika

Pogrzeb generała Andrzeja Błasikaźródło: newspix.pl

Jak donosi Superwizjer TVN, pomimo, że Polska Izba Pogrzebowa oferowała bezpłatne trumny, transport zwłok oraz pogrzeby ofiar katastrofy smoleńskiej, urzędnicy wybrali prywatną firmę, która trumny sprowadziła z Włoch i zapłaciła za nie jedną trzecią kwoty otrzymaną od wojska.

Reklama


Reklama


Reporterzy Superwizjera ustalili, że już 10 kwietnia przedstawiciele Polskiej Izby Pogrzebowej zaoferowali rządowi bezpłatnie: trumny dla wszystkich ofiar katastrofy, transport zwłok oraz organizację pogrzebów.

Polska Izba Pogrzebowa odpowiedzi na swoją ofertę nie dostała. Rząd zlecił za to obsługę pogrzebu prywatnej firmie, która zajęła się dostarczaniem trumien, zamykaniem ich w Moskwie i innymi usługami pogrzebowymi. Za wszystko otrzymała z budżetu państwa ponad ćwierć miliona złotych. Zamówienie złożył Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych.

Reporterzy Superwizjera TVN ustalili, że firma wybrana przez rząd w dniu katastrofy nie posiadała wystarczającej liczby trumien. Zamówiła je nie w Polsce, ale we Włoszech i zapłaciła za nie jedną trzecią kwoty, którą dostała od wojska.

Za co, poza trumnami, wzięła pieniądze? - pytają reporterzy Superwizjera TVN.

Reklama


Źródło:Media

Reklama

  • Leo(2012-10-09 10:41) Odpowiedz 00

    Zgodnie z dewizą "polskiego" Pana Premiera: polskość, to nienormalność.

  • nk(2012-10-09 12:14) Odpowiedz 00

    oczywiście jak znam standarty rządu.. zaprzyjaźniona firma miała powiązania z PO

  • gosc(2012-10-09 12:54) Odpowiedz 00

    SKANDAL ZA SKANDALEM; AFERA ZA AFERA I WSZYSTKO POD SZYLDEM TUSK PO-PSL

  • KALIF(2012-10-09 14:06) Odpowiedz 00

    Teraz powinno się podać do wiadomości publicznej, jaka firma zarobiła na tragedii smoleńskiej. I czy aby nie jest powiązana sieciami przyjaźni i zależności z jakimiś politykami PO-PSL. To następny skandal jaki wychodzi na jaw. Szczyt bezczelności i hipokryzji to mało w odniesieniu do czynów herrTuska i jego podwładnych. Miejmy nadzieję, że już za niedługo wszyscy Ci, którzy dziś stoją przy żłobie władzy zostaną wysłani na banicję.

  • nk(2012-10-09 14:37) Odpowiedz 00

    oszuści z PO zarabiali nawet na pogrzebach ...

  • okey(2012-10-10 08:42) Odpowiedz 00

    Trumny wloskie sa jednymi z najlepszych w Europie a byc moze na Swiecie. Mam firme transportowa i wielokrotnie przywozilem je do Polski na indywidualne zamowienia. Dlaczego wiec ludzie zasluzeni dla naszej Ojczycny nie mogliby byc w nich pochowani, w ostatniej drodze chociaz tez w ten sposob zostali uhonorowani. Cena 100 tys. zl za 100 trumien tez jest niska. Doliczyc do tego koszty logistyczne i daje nam to kwote cwierc miliona. Cena trumien jakie ja wozilem byla od 4 do 5 tys. zl, wiec tutaj nie zaplacono zbyt wiele.

  • BAJ(2012-10-10 08:46) Odpowiedz 00

    DAJCIE MI 100 DZIECIAKÓW PO ZWYKŁYM LICEUM EKONOMICZNYM KTÓRZY ZNAJĄ ZWYKŁĄ KSIĘGOWOŚĆ / ILE ZAROBIŁ ILE WYDAŁ / I MOŻLIWOŚĆ PRZEŚWIETLENIA CAŁEJ RODZINY DANEGO DELIKWENTA / ŻEBY NIE MÓGŁ SIĘ TŁUMACZYĆ ŻE MU MAMA Z TATĄ DALI PIENIĄŻKI Z EMERYTURY 800 ZŁOTOWEJ / A GWARANTUJĘ WAM ŻE WSZYSTKIE PRZEKRĘTY ŁĄCZNIE Z TYM SAME SIĘ ROZWIĄŻĄ .

  • Kolu(2012-10-10 10:42) Odpowiedz 00

    Złodzieje na krzywdzie i nieszczęściu ludzi robili biznes! Tak jak mówiła wcześniej POsłanka Sawicka wciąż się kręci lody!

  • Polak(2012-10-09 10:05) Odpowiedz 00

    To wszysko przez Tuska! Pan Kaczyński by do czegoś takiego nie dopóścił. Wstyt!