KE wszczyna procedurę o naruszenie prawa UE w sprawie ustawy o SN

02.07.2018, 12:27; Aktualizacja: 02.07.2018, 12:33
W SN orzeka obecnie 74 sędziów, spośród których 27 osiągnęło ten wiek.

W SN orzeka obecnie 74 sędziów, spośród których 27 osiągnęło ten wiek.źródło: ShutterStock

Komisja Europejska uruchamia wobec Polski procedurę o naruszenie prawa UE w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym. Warszawa dostała miesiąc na odpowiedź - poinformowało w poniedziałek PAP źródło unijne.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (24)

  • Bezprawnik(2018-07-03 06:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekaw jestem dlaczego KE - Wielki Inkwizytor zajmie się rzeczywistym łamaniem w Polsce Art 32 Konstytucji: "Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa.i ......" - paradygmatu zasad UE i europejskiego systemu prawnego? Bo ciekaw jestem kto wytłumaczy zasadę pobierania przez Sędziów, Prokuratorów,. emerytur równych pensji bez wpłacania choćby złotówki do systemu emerytalnego, a reszta hołoty płacić musi 40 lat i więcej 30% wynagrodzenia a potem dostaje przekalkulowane grosze. kto wytłumaczy emerytów policyjnych po 15 latach "pracy", jak jest realizowana równośc wobec prawa po przez przechodzenie na wcześniejsze emerytury liczne rzesze słuzebników państwa "cięzko" urobionych biuralizmem. O wolności zapomnijcie , bo kto pozbędzie się tych wszystkich agentów, poruskich, pruskich czy teraz amerykańsko-zakonny od lat niszczących nasz naród?

    Odpowiedz
  • krol(2018-07-02 17:27) Zgłoś naruszenie 1117

    Ogromny szacunek dla Polskiego Rządu. Niech sobie wszczynają,a my w końcu naprawdę bądżmy wolni i niepodlegli. Ośmieszą się ,a Polacy ze zdwojoną siłą poprą działania Polskiego Rządu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prawnik(2018-07-02 16:59) Zgłoś naruszenie 3410

    Powstaje pytanie: Czy rozmowa z osobami używającymi beztreściowych sloganów typu: "lewactwo", jest możliwa? I czy w ogóle są to żywi ludzie, czy zaprogramowane booty? Merytorycznie jedno jest pewne - ustawa dotycząca SN nie przyniesie Polsce zauważalnego zysku. Za to straty będą wymierne i długofalowe. Najbardziej szkodliwe będą te miliardy EURO strat w budżecie UE. Najbardziej szkodliwe jest to, że z kraju, w którym istniały zasady wymiany organów państwowych, zmierzamy do kraju, gdzie wszystko jest łupem. Dziś jedni się cieszą, że kilku wsadzą na stołki. Ale potem przyjdą inni. I jeszcze inni. I wśród tych stołkowych gier, Polska *********** Jak I RP.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • łowca imbecyli(2018-07-02 15:10) Zgłoś naruszenie 1819

    Żadne obce państwo, obca instytucja nie może ingerować w polskie ustawodawstwo (Ustawy). Od tego jest TK. To,że UE to robi wynika wyłącznie z politycznych przesłanek (rządzą tam libero- lewacy) , a POstkomuna totalna wpółpracuje z nimi bo to ich ludzie. To sa wydumane przez nich problemy___Przypomne VI 2015r i Ustawę o TK, dzięki której PO miało 14/15 sedziów ze strony PO, a Ustawę m/in przygotywywał kto ? sam Rzepliński , kiedyś I sekretarz POP PZPR w PRL. To są te klimaty dzisiaj w UE. Jest wiele innych przykładów rażącego łamania prawa jak w Ustawie Emerytalnej 67 - ale wtedy UE milczała, dlaczego??? bo to ich hordy robiły. Proste

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lewacka lewizna-niech odwali się od dekomuny(2018-07-02 14:34) Zgłoś naruszenie 178

    sądownictwa polskiego.Pragniemy wolności a nie POkomunistycznej upadłości.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krótko i nt(2018-07-02 14:14) Zgłoś naruszenie 3035

    Od konstytucyjności Ustaw jest polski TK , a nie KE urzędasów na ten czas lewackich.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • pol(2018-07-02 13:41) Zgłoś naruszenie 5025

    Bardzo dobrze już mam dość łamania przez magistrów prawa łamanie KONSTYTUCJI

    Odpowiedz
  • nieznany(2018-07-02 13:22) Zgłoś naruszenie 94

    @Gigi - tak termin jest uznaniowy (art. 258 ToFUE).

    Odpowiedz
  • Gigi(2018-07-02 12:48) Zgłoś naruszenie 2426

    A dlaczego tylko miesiąc skoro innym daje 2 miesiące?..i skąd te terminy wynikaja?..uznaniowe?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz