Znamy już pytania referendalne dotyczące Konstytucji. Jest ich 15

12.06.2018, 15:23; Aktualizacja: 12.06.2018, 17:11
Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Dudaźródło: ShutterStock

Na posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju padły propozycje pytań referendalnych.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (54)

  • Krzysztof(2018-06-17 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    Konstytucja ma być najwyższym aktem prawnym państwa a nie quizem przedszkolnym

    Odpowiedz
  • cienkopis(2018-06-16 18:10) Zgłoś naruszenie 10

    Czy tu może chodzi o 13 pytanie?....a reszta głupot wyłącznie dla zmylenia przeciwnika?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obywatel RP(2018-06-16 12:48) Zgłoś naruszenie 10

    A miałobyc tak pieknie.Wyszła kicha jak zawsze.Tak sie wygłupic,co to za doradcy i fachowcy od spraw państwowych.Za tak duże apanaże wymyślają takie durnoty.Konstytucja powinna być napisana od nowa.Ale strach pomysleć,co napiszą takie mądre glowy.Dopiero bzdur nawymyślaja.

    Odpowiedz
  • Dobra zmiana(2018-06-14 12:46) Zgłoś naruszenie 20

    Brakujące pytanie: Czy jest Pan/Pani za wpisaniem do konstytucji obowiązku obchodzenia przez obywateli miesięcznic smoleńskich. Uważam że PISowcy myślą co by tu jeszcze w tym kraju spi****lić...

    Odpowiedz
  • Kordian(2018-06-14 11:02) Zgłoś naruszenie 02

    Czytam te "oświecone" komentarze, że to bzdura, że to żart, itd. - tyle macie do powiedzenia? A idea tego referendum i potrzeby zmiany Konstytucji uważam, że polega przede wszystkim na tym, żeby zabezpieczyć nasze dziedzictwo, chronić ojczyznę i wzmacniać nasze rodziny. To jest ochrona fundamentów naszego istnienia i nie możemy dopuścić do tego, żeby kultura zachodu, czyli kultura śmierci, dziwaki, multikulti, chore lewackie ideologie zawładneły naszym życiem.

    Odpowiedz
  • Mec (2018-06-14 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie pytania ustrojowe ? Ustrój prezydencki czy kanclerski -- to jest najważniejsze pytanie !

    Odpowiedz
  • Piotr(2018-06-14 06:40) Zgłoś naruszenie 31

    A ja myślałem że referendum w wydaniu Bronisława Komorowskiego to było dno dna.. No nic pomyliłem się...

    Odpowiedz
  • Przedwojenny(2018-06-13 23:29) Zgłoś naruszenie 30

    PRL był biedniejszy, ale wiarygodniejszy

    Odpowiedz
  • Marek(2018-06-13 20:14) Zgłoś naruszenie 10

    Szkoda że nie ma pytania "Czy jesteś za tym by prezydent miał prawo nieprzyjęcia ślubowania od zaprzysiężonych sędziów Trybunału Konstytucyjnego". To by rozwiązało wszelkie problemy i Maliniak nie musiałby pisać sobie i prezesowi nowej Konstytucji

    Odpowiedz
  • polak mały(2018-06-13 09:15) Zgłoś naruszenie 23

    9. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w NATO (Sojuszu Północnoatlantyckim)? NIE ! NIE! NIE...............................................................................................................................

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • niech spada(2018-06-13 09:01) Zgłoś naruszenie 20

    alez to de---lzm ze taka m---da nie ma nic do roboty tylko paplac sie w go---nie s----m na referendum

    Odpowiedz
  • Zawiedzione Emerytki(2018-06-13 07:44) Zgłoś naruszenie 31

    A może jeszcze pytanie czy jesteś za dyskryminacją emerytek urodzonych w 1953 r ??? Prawa nabyte miały emerytki urodzone w 1953 r a PIS wprowadzając ustawę emerytalną w 2017 r powrót do wieku 60/65 nie naprawił błędu legislacyjnego art.25 ust.1b ustawy emerytalnej i dyskryminuje najsłabszych ze względu na płeć i rok urodzenia mundurowi dostali okres przejściowy 12 lat a emerytkom ur. w 1953 w dniu ukończenia sześćdziesiątego roku życia zawieszono wyższe powszechne emerytury bo prawo zadziałało wstecz do 2008 r. Emerytura dla kobiet53 nie była przywilejem takie było prawo również dla wcześniej urodzonych, a emerytki 53 nie mogły się wyzbyć, wycofać, czy zrezygnować z nabytej w dobrej wierze w państwie prawa emerytury. Wszyscy prawnicy od lewa do prawa oraz posłowie i Pan Prezydent twierdzą że w Polsce prawo nie może działać wstecz A CO NA TO SĘDZIOWIE TK W SPRAWIE P 20/16 ???

    Odpowiedz
  • ukulele(2018-06-13 07:33) Zgłoś naruszenie 61

    Te pytania to jakiś żart! I tworzył je niby Prezydent- doktor prawa?? Żenada po prostu, pytania tak ogólnikowe i nie zawierające nic w sobie że aż porażają. Szkoda że Prezydent nie zdecydował się przy okazji zapytać o zmiany aborcyjne. Pewnie mocno by się zdziwił, bo jestem pewna że polacy nie zagłosowaliby za żadnym zaostrzeniem tego prawa. Ale to tchórz i namiastka prezydenta więc czego oczekiwać...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • co jest(2018-06-13 07:30) Zgłoś naruszenie 00

    A likwidacja korporacji zawodowych? A związanie rządu wynikiem referendum?

    Odpowiedz
  • Poziom ...(2018-06-12 20:55) Zgłoś naruszenie 111

    .... wypracowania czwartej-piątej klasy szkoły podstawowej ! Wstyd w tej farsie brać udział.

    Odpowiedz
  • EWA(2018-06-12 19:34) Zgłoś naruszenie 51

    Znalazłam art.125 Konstytucji: ..."3. Jeżeli w referendum ogólnokrajowym wzięło udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania, wynik referendum jest wiążący. " No, to teraz trzeba poważnie się zastanowić, czy iść na referendum, żeby potem nie płakać. Pewnie zadane tendencyjne pytania mają zwiększyć frekwencję - tylko czyją?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MSc, MA(2018-06-12 19:13) Zgłoś naruszenie 141

    To nie referendum, a sonda polityczna, badająca nastroje społeczne, i mająca pomóc PiSowi wygrać kolejne wybory. Jaki wiek emerytalny w konstytucji? Co to za wierutne bzdury?

    Odpowiedz
  • Suweren(2018-06-12 18:30) Zgłoś naruszenie 271

    Proponuję pytanie: "Czy jest pan za tym, aby wódka nie szkodziła, a kobiety były piękne?"

    Odpowiedz
  • EWA(2018-06-12 18:12) Zgłoś naruszenie 41

    Kto wie, w jakich okolicznościach wyniki referendum będą ważne? Żeby nie wyszło tak, że zdrowo myślący ludzie nie wezmą udziału w referendum, natomiast pójdą, powiedzmy, inni , którzy oddadzą większość głosów i będziemy ugotowani.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bry(2018-06-12 17:32) Zgłoś naruszenie 272

    Zabrakło pytań o: zakaz aborcji, obowiązywanie konkordatu, religię w szkołach, realny a nie fikcyjny rozdział państwa od kościoła.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz