statystyki

Prof. Modzelewski: Powinny powstać dwa pomniki, zarówno ofiar katastrofy, jak i prezydenta Lecha Kaczyńskiego

autor: Robert Mazurek15.02.2018, 20:45; Aktualizacja: 16.02.2018, 07:50
- Niestety, władze Warszawy przez osiem lat nie chciały tych pomników postawić - zaznacza Jarosław Modzelewski

- Niestety, władze Warszawy przez osiem lat nie chciały tych pomników postawić - zaznacza Jarosław Modzelewskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Darek Golik

- Każda postać historyczna jest kontestowana, każda historia ma swoje odcienie - wyznaje w rozmowie z Robertem Mazurkiem, Jarosław Modzelewski, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kieruje pracownią malarstwa na macierzystej uczelni. Współtwórca i uczestnik wystaw oraz akcji Gruppy w latach 1982–1992.

I co, straszne?

Nie, dobrze to wygląda.

Naprawdę podoba się panu?

Widziałem wizualizacje pomnika smoleńskiego i to jest rzeczywiście niezłe.

Zapiszą pana do PiS za takie wypowiedzi.

Wśród artystów dominuje poczucie, że to jest dobry projekt. Nawet ci, którym z PiS bardzo nie po drodze, krytykują najwyżej sposób, w jaki się ten pomnik stawia, ale nie sam projekt. Stworzył go zresztą dobry twórca – Jerzy Kalina.

Spodziewałem się raczej narzekań.

Dlaczego? Jest szansa, że to będzie udany pomnik. Nawiasem mówiąc, taki pomnik powinien powstać już dawno.


Pozostało jeszcze 94% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (12)

  • Bert(2018-02-15 21:28) Zgłoś naruszenie 259

    Same pomniki nie załatwią sprawy. Dla przywrócenia zaburzonego ładu konieczne są surowe wyroki skazujące.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Libero-lewactwo to fałsz i utopia(2018-02-15 23:27) Zgłoś naruszenie 189

    Te pomniki są wyrzutem dla targowiców rządzących wtedy i stanowią ich osąd sumienia , iż pohańbili poległe polskie elity okłamując ich rodziny i Polaków n/t faktów.

    Odpowiedz
  • ja brzoza(2018-02-16 08:12) Zgłoś naruszenie 1616

    te pomniki sa tak potrzebne jak ten lot do katynia czyli jedno i drugie to fanaberie rzadzacych licze ze nowa wladza to usunie bo w czym sie zasluzyli na czele z naczelnikiem

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-02-16 07:02) Zgłoś naruszenie 1519

    Bądźmy poważni. Prezydent Kaczyński nie zasłużył sobie niczym na pomnik.

    Odpowiedz
  • Stalowa brzoza, to już obalony mit(2018-02-16 09:32) Zgłoś naruszenie 149

    Pomniki powstaną żeby swołocz anty-polska wiedziała, iż Polacy o swoich elitach pamiętają, tak jak w Katyniu , tak i pod Smoleńskiem. Żadna targowica i byli wyznawcy KGB (UB-SB) tego nie zmienią. Coraz więcej ekspertów dostrzega (trwa skanowanie Tu) iż nie była to typowa katastrofa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wjw(2018-02-16 14:11) Zgłoś naruszenie 16

    Tylko po co ?

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-02-16 17:03) Zgłoś naruszenie 17

    Nie ma parytetu ! Na jedną ofiarę powinien przypadać jeden Lechu ! A nawet dwóch !!!

    Odpowiedz
  • Polska ....(2018-02-16 20:45) Zgłoś naruszenie 17

    ... już jest krajem o największej ilości pomników. Bez przesady !

    Odpowiedz
  • Neron(2018-02-22 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    Bądźmy poważni Kaczyński i twórca nieipodległości.

    Odpowiedz