statystyki

Zagospodarowanie centrum Warszawy: Wojewoda mazowiecki uchylił dużą część planu

autor: Tomasz Żółciak08.01.2018, 07:23; Aktualizacja: 08.01.2018, 08:06
Prawdopodobnie na najbliższych sesjach rady Warszawy radni będą poprawiać błędy wskazane przez wojewodę, aby ostateczny plan był zgodny z jego zaleceniami.

Prawdopodobnie na najbliższych sesjach rady Warszawy radni będą poprawiać błędy wskazane przez wojewodę, aby ostateczny plan był zgodny z jego zaleceniami.źródło: ShutterStock

Wojewoda mazowiecki uchylił dużą część planu zagospodarowania centrum stolicy uchwalonego w grudniu przez radę miasta. Wątpliwości pozostały.

Reklama


Tworzony od lat plan został poddany bardzo szczegółowej ocenie, ponieważ wzbudzał ogromne emocje różnych środowisk. Wojewoda wziął pod uwagę zastrzeżenia miejskich aktywistów, którzy przekonywali, że dokument jest wadliwy, sprzyja deweloperom i nie gwarantuje zrównoważonego rozwoju centrum Warszawy.

Z drugiej strony plan zagospodarowania był konieczny, także z uwagi na potrzebę ucięcia kontrowersji związanych z reprywatyzacją: jego uchwalenie unieważniało kilkanaście decyzji o warunkach zabudowy, na bazie których deweloperzy obracający kamienicami postreprywatyzacyjnymi mogli je rozbudowywać w dowolny, wygodny dla siebie sposób. Pisaliśmy o tym niedawno w DGP.

W efekcie decyzji wojewody na działce u zbiegu ul. Nowogrodzkiej i Emilii Plater powstanie Roma Tower, wspólna inwestycja Kościoła i firmy BBI Development. Właśnie ona była najbardziej krytykowana przez stowarzyszenia miejskie. Inwestorom zarzucano, że budynek zepsuje panoramę miasta, będzie dominującym elementem w okolicy, a do tego jest zdecydowanie za wysoki.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Reklama