Kopacz o proteście rezydentów: Tak się kończy arogancja władzy

11.10.2017, 18:24; Aktualizacja: 11.10.2017, 18:32
Posłowie PO Ewa Kopacz  i Bartosz Arłukowicz

Posłowie PO Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowiczźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Tak się kończy arogancja władzy i brak zdolności do prowadzenia dialogu - w ten sposób b. premier i b. minister zdrowia Ewa Kopacz skomentowała środowe rozmowy rządu z lekarzami rezydentami. Medycy wznowili po południu trwający od ponad tygodnia strajk głodowy.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (10)

  • Zepsucie tej Kobiety sięgnęło dna(2017-10-12 07:59) Zgłoś naruszenie 161

    Z taką moralnością jako lekarz i obłudą jako polityk jest skompromitowana nie tylko kłamstwem smoleńskim, ale i nieuczciwością wobec własnej ojczyzny. To POwski urzędnik anty-obywatelski jak cały trzon tei targowickiej partii.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-10-11 19:38) Zgłoś naruszenie 132

    Co ta bezczelna baba sobie mysli ,że Naród głupi!...........Czyż to nie Wy wstecznie POzwoliliście okraść zatrudnionych od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy, zatrudnianych także często ponad-ustawowo w soboty i święta , w szkodliwych i niebie warunkach pracy – UKRAŚĆ Wstecznie WIEK EMERYTALNY ! Podzieliliście Ustawą POmostową robotników na tych starszych niż 1958 rocznik i młodszych ( Ci którzy na koniec 1998r mogli mieć co najmniej 25 lat pracy) – a co na to Konstytucja RP ?---Kopacz powinna wiedzieć: „Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą- Okradziono tych ludzi bezczelnie w najPOdlejszy sposób. Odebrano Im zapracowana radość starszego wieku a o tym, że Oni po fakcie pracy mieli wiedzieć ,że są to przywileje przejściowe i wstecznie się Ich okradnie sędzia zaprzyjaźnionego TK przeczytał w gwiazdach. (tylko w 2014r bezrobocie spadło ale wg GUS wśród 60 latków wzrosło aż o 8%). Tuski stworzyli w Polsce POlski Obóz Pracy.... -. Pamiętamy jak były Wasz premier ogłosił, :” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kuba(2017-10-11 20:03) Zgłoś naruszenie 121

    Słucham dzisiaj Komisje Śledczą Amber Gold-" zeznawała Główna Księgowa" -i wiem co już wszyscy dawno wiedzą, że Główny Przekrętas brał pieniądze klientów jak swoje i wydawał a nie inwestował w złoto, i przypominają mi się słowa Donalda Tuska w podobnej sytuacji " udowodnijcie mi ze te pieniądze są Wasze" ,gdy zagarnął je jak swoje z OFE tym którzy je tam odkładali na Emeryturę i zagarnął je jak swoje zabierając na potrzeby własnego rządu mimo iź ludzie tez mieli podpisane umowy z tymi firmami oraz składki te miały być dziedziczone. I podobnie zrobił z wiekiem emerytalnym osobom które miały 15 lat przepracowane w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy ...Na Kim więc wzorował sie Marcin P –............już za samo to Tusk powinien siedzieć.

    Odpowiedz
  • Leo(2017-10-11 18:48) Zgłoś naruszenie 122

    Sorry, Ewo, jesteś nie tylko głupia ale i bezczelna.

    Odpowiedz
  • Bert(2017-10-11 19:51) Zgłoś naruszenie 112

    Jak kończy się arogancja władzy, droga pani metr-wgłąb-kopacz, to przekonamy się po zakończeniu śledztwa smoleńskiego.

    Odpowiedz
  • obserwator(2017-10-12 09:11) Zgłoś naruszenie 80

    jak słucham co pierniczy Kopacz albo Arłukowicz, to nie wiem czy się śmiać, czy płakać, zapomnieli jakie były strajki za ich czasów, co oni dobrego zrobili dla służby zdrowia, hipokryzja tych osobników nie zna granic

    Odpowiedz
  • ???(2017-10-11 20:20) Zgłoś naruszenie 80

    Nawet przed II turą wyborów Komorowski się obudził z letargu i nagle zrozumiał ,ogłosił-: „ Bronisław Komorowski zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj ludzie starszej daty , w tym pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później - tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. - W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu 40 lat opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia. W innym miejscu piszą:"Jak podkreśliła, intencją Kancelarii Prezydenta jest znalezienie rozwiązania, które pozwoli osobom o długim stażu pracy, które zaczęły pracę np. w wieku 18 lat i cały czas pracowały, przejść na emeryturę nieco wcześniej. "Aby skorzystać z nowej emerytury, trzeba było rozpocząć pracę przed ukończeniem 20 lat" - no cóż ,biedak nie chciał przyjąć do wiadomości że w tym kraju ludzie zaczynali prace składkową także w wieku 15 lat życia .

    Odpowiedz
  • ???(2017-10-11 20:09) Zgłoś naruszenie 81

    Lekarz _Premier która nie wie że zmuszanie robotników zatrudnionych od 15r zycia,także w soboty i swięta bez dni zamiennie wolnych za komuny,,okradzionych przez Nią POlityczne wstecznie Ustawą POmostową z pracy w szkodliwych i niebezp warun ,zmuszanie do 52 lat pracy --do emerytury w sytuacjikiedy Kopacz powinna wiedzieć: „Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą- nie Powinna reprezentować nawet zmarłych.

    Odpowiedz
  • Zyta(2017-10-11 23:34) Zgłoś naruszenie 80

    Kopaczka musi brać tabletki na poprawę pamięci .Polacy dobrze pamiętają co ta bezczelna baba wygadywała po katastrofie smoleńskiej.Za grosz wstydu ,honoru i przyzwoitości.

    Odpowiedz