Nowoczesna: Ustawa dezubekizacyjna odbiera ludziom godność

28.09.2017, 13:53; Aktualizacja: 28.09.2017, 14:08
starość

Na konferencji Schmidt przedstawiła życiorysy osób, które - jak wskazywała - pełniły marginalną funkcję przed 1990 rokiem w służbach, a zostały poszkodowane ustawą dezubekizacyjną.źródło: ShutterStock

Ustawa dezubekizacyjna odbiera ludziom godność, nie patrząc na ich życiorysy - oceniły w czwartek posłanki Nowoczesnej. Ich zdaniem, ustawa najbardziej krzywdzi osoby, które w 1990 r. zostały pozytywnie zweryfikowane, a później służyły Polsce, często narażając swoje życie.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (15)

  • DZIADEK-DZIAD-50 LAT PRACY-921 ZL-OKRADLI NAZ SLD(2018-08-26 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    JAK BY POSLANKI WIEDZIALY CO PISZO I MOWIO TO BY BYLO CACY I BUCH ICH PO GLACY.CO ONE WIEDZO O UBSB CHYBA OD BUDKI CO TAK UBOLEWAL ZE TACY NIE WININI.TO MY WAM OPISZEMY NASZE SYTUACJE.BYL ROK2001 ZOSTALY OKRADZIONE MATKI Z DZIECMNI ZE SWIADCZEN SOCJALNYCH I ZWIOZKOWYCH.PO ZATYM LUDZIE ZWOLNIENI Z WINY ZAKLADU.OBNIZONO IM SWIADCZENIA Z ZUS Ze160% DO 80%.TO BYLY TE PARTJE SLD SDPL UP PO PSL.CI LUDZIE KOPACZ BOROWSKI CELINSKI KOMOROWSKI NALECZ PISKORSKI kALISZ KOMOROWSKI PIECHOCINSKI.GDZIE BYLA WTEDY DEMOKRACJA KONSTYTUCJA.NARUD DOSTAJE921 ZL.A DAC TYM Z NOWOCZESNEJ TYM PANIOM CO SZCZUJO I NIECH ZYJO PRZEZ MIESIOC.NIKT ZATO NIE ODPOWIEDZIAL.TO CO ZROBILO SLD SDPL UP PO IPSL TO JEST HANBO NA ICH HONORZE DO KONCA ZYCIA.

    Odpowiedz
  • @ Inka(2017-09-29 21:34) Zgłoś naruszenie 11

    Ustawa renty zlikwidowała całkowicie, bez względu na grupę i powiązanie ze służbą wprowadzając 10% jej obniżenie za każdy rok służby, czyli de facto całkowite jej zabranie cięciem administracyjnym bez komisji lekarskiej.

    Odpowiedz
  • Inka(2017-09-29 16:25) Zgłoś naruszenie 41

    To nie jest kara, to jest zemsta. Karę , może wymierzyć tylko sąd i co ciekawsze emerytura za lata kary byłaby liczona wskaźnikiem 0,7 % , a nie 0 %. Przestępca zatem jest lepiej traktowany przez sąd , niż wielu ludzi pokrzywdzonych tą ustawą. Jak się odnieść do rencisty II gr , który swoje zdrowie tracił w czasie walki z chuliganami

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2017-09-28 21:41) Zgłoś naruszenie 61

    Najgłośniej o karaniu ubeków krzyczą ci co ubeka na oczy nie widzieli, bo w tym czasie latali z pieluchą.

    Odpowiedz
  • BB (2017-09-28 21:39) Zgłoś naruszenie 71

    Zemsta z zamkniętymi oczami to fanatyzm. W więks, ości to ludzie staży i już nieporadni.. Ugryźć wszystkich, których dało się wsadzić do jednego worka to hańba. Jeden z czołowych myślicieli powiedział że woli odstąpić od ukarania stu winnych jeżeli wśród nich miałby być jeden sprawiedliwy a niesłusznie ukarany. Dzierżyński ujął to akurat odwrotnie. Zastanówcie się do kogo chcecie być podobni.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • FASONIK 101(2017-09-28 15:50) Zgłoś naruszenie 52

    Funkcjonariusze z Wydz.Łączności nigdy nie byli U-bekami ani S-bekami,nie podlegali weryfikacji.Mieli pecha,gdyż nadgorliwy IPN-OWIEC znalazł w zasobach dwie notatki komunistycznego generała które zadecydowały o zabraniu wszystkim łącznościowcom co najmniej połowę emerytury.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Leo(2017-09-28 15:46) Zgłoś naruszenie 55

    "UB-ecka godność" - ciekawe, ciekawe skojarzenia...

    Odpowiedz
  • oto(2017-09-28 14:55) Zgłoś naruszenie 55

    Ubek i godność to oksymoron . KaSSta i buta

    Odpowiedz
  • bilobil(2017-09-28 14:37) Zgłoś naruszenie 76

    "Nowoczesna: Ustawa dezubekizacyjna odbiera ludziom godność". - Ale za to jak im pamięć przywróci!

    Odpowiedz
  • Jeśli ...(2017-09-28 14:34) Zgłoś naruszenie 95

    ..... można było na gwizdek jednej nocy poza salą sejmową , bezimiennie i bez przeliczenia qworum uchwalić tę haniebną zbiorowo karzącą ustawę, to dlaczego w ten sam sposób nie można jej natychmiast odwołać, tylko trzeba będzie latami tułać się po sądach krajowych i unijnych ?! Nikt tego nie dożyje ! Może o to chodzi ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pan i władca dobrotliwy ...(2017-09-28 14:29) Zgłoś naruszenie 93

    ... nie zabierze 95 letniemu dziadkowi emerytury ! A co z dziesiątkami tysięcy innych skrzywdzonych idiotyczną mściwą ustawą ???

    Odpowiedz
  • kp(2017-09-28 14:27) Zgłoś naruszenie 87

    To UB-cy mają godność ??????????????

    Odpowiedz