statystyki

Woś: Prawica, malująca Bodnara jako „zło wcielone”, pokazuje jak rządzący odklejają się od rzeczywistości

autor: Rafał Woś24.09.2017, 19:30; Aktualizacja: 24.09.2017, 20:23
Rafał Woś

Rafał Wośźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Poseł Ruchu Narodowego Robert Winnicki rozpoczął zbieranie podpisów pod wnioskiem o odwołanie rzecznika praw obywatelskich. Wcześniej podobną akcję zapowiadał Stanisław Pięta z PiS. Odwołaniem straszyła go też rzeczniczka partii rządzącej Beata Mazurek. Tymczasem prawica powinna zostawić Adama Bodnara w spokoju. Więcej – powinna rzecznikowi praw obywatelskich pomagać

W prawicowych mediach nagonka na Bodnara nieprzerwanie trwa od miesięcy – zarzuca mu się np. „kulturowy marksizm” (co to właściwie oznacza?). Innym razem wytyka mu się dość przypadkową wypowiedź o współodpowiedzialności Polaków za Holokaust, za którą zresztą przeprosił.

Wszystko to razem wygląda tak, jakby prawica już dawno wydała na Bodnara wyrok. I teraz tylko czeka na pretekst do jego wykonania.

Ta niechęć PiS i okolic tej partii do RPO nie przestaje mnie zadziwiać. Jest ona dla prawicy przeciwskuteczna i w końcu przeciw niej się obróci. Zacznijmy od tego, że akcja „huzia na Bodnara” potwierdza oskarżenia o niepohamowaniu prawicy w przejmowaniu władzy. Mamy parlament? Mało, musimy mieć też trybunał! Mamy trybunał? Musimy mieć wiernopoddańczą telewizję! Mamy serwilistyczną TV? To musimy mieć jeszcze sądy! I jeszcze, żeby nam ten RPO nie bruździł. Jego też przejmijmy! Albo tak nastraszmy, żeby siedział cicho jak mysz pod miotłą.

Jeszcze dwa lata temu opowieści o nierozumiejącym demokratycznej zasady kontroli i równowagi PiS mogły być wyrazem fobii przedstawicieli liberalnego establishmentu. Dziś widać, że partia rządząca mocno się napracowała, by zasłużyć sobie na łatkę antydemokratów. I to nawet wśród ludzi początkowo PiS przychylnych. Z punktu widzenia obozu prawicy dużo bardziej niebezpieczne jest jednak coś innego. Chodzi o to, że atak na Bodnara staje się kompletnie niewiarygodny dla sporej części samych zwolenników „dobrej zmiany”. A fakt, że politycy prawicy oraz mocno z nimi zblatowane prawicowe media malują Bodnara jako „zło wcielone”, pokazuje tylko, w jak szybkim tempie rządzący odklejają się od rzeczywistości.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (8)

 • Woś zakłamuje rzeczywistość, u lewaka to norma(2017-09-25 07:05) Zgłoś naruszenie 1612

  Bodnar to lewacki półgłówek .do tego antypolski (wypowiedź o polskim Holokauście). Poza tym bardziej bardziej dbać o obcych obywateli (nachcdźcy) gdy w Polsce jest ponad 30tyś bezdomnych, a przeciwników sprowadzania nachodźców chciał z Sorosem wsadzać do więzieia za słowa sprzeciwu.

  Odpowiedz
 • Pan Murzyński - Filipiński(2017-09-25 02:20) Zgłoś naruszenie 1410

  Ma pan poważne problemy z obiektywizmem, pamięcią, lub jednym i drugim. Kontrkandydatem Bodnra była Zofia Romaszewska. Obecny rzecznik był wspólnym kandydatem Titanica Obywatelskiego i sojuszu geriatrycznego, ten pierwszy posunął się podczas głosowania sejmowego do wprowadzenia dyscypliny partyjnej. Powodem było to, że wielu jego posłów miało poważne wątpliwości, czy lepszym kandydatem nie byłaby p. Romaszewska. Wszystko wskazuje na to, że to pan jakiś czas temu odkleił się od rzeczywistości

  Odpowiedz
 • Bert(2017-09-24 21:02) Zgłoś naruszenie 1310

  Wosiu, ty chyba opisujesz rządy PO, co, powiedz prawdę..

  Odpowiedz
 • Pseudo-elity dziennikarskie są sfrustrowane (2017-09-25 07:30) Zgłoś naruszenie 1311

  Zwolenników dobrej zmiany jest coraz więcej, co takim Wosiom i Bodnarom, ściąga sen z powiek. W proniemieckich mediach robią wszystko, aby dobrą zmianę zohydzać, a w zamian nic nie proponują, Ale Polacy to już nie idioci i wiedzą ,że wystarczy nie kraść i nie być targowicą by Polska rosłą w siłę, ludziom żyło się dostatnio i była prawdziwa demokracja.

  Odpowiedz
 • Żałosny duet(2017-09-25 07:38) Zgłoś naruszenie 1210

  Bodnar wymyślił sobie z Sorosa fundacjami ,aby pod płaszczykiem ksenofobii rozbijać narody w Europie w tym Polskę (karać Polaków za słowa prawdy),,na rzecz Multi-kulti. Zdradziecki typ (Polskę winił za Holokaust) bez krzty honoru i wtórujące mu anty-PIS dziennikarstwo typu Woś i sp-ka.

  Odpowiedz
 • PIS jest 'be be'(2017-09-25 07:47) Zgłoś naruszenie 116

  PIS jest be be, po PIS ujawnił targowiców,, złodziei , post-komusze pseudo-elity oraz bezprawie w Sądach i adwokaturze na przykładzie złodziejskiej reprywatyzacji PO-PSL. Dlatego trzeba PIS zniszczyć. WIęc znaj się Łosie , ktore w ramach obcych interesów będa to robić, jeszcze im kasę jak TW Bolkom dadzą springery.

  Odpowiedz
 • Leo(2017-09-25 08:56) Zgłoś naruszenie 87

  Gdy w głowie Bodnara siedzi odpowiedzialność Polaków za Holokaust, to ja pie**** takiego rzecznika. Gdyby lista o jego odwołanie do mnie dotarła z pewnością ją podpiszę.

  Odpowiedz
 • Marksista(2017-09-26 10:26) Zgłoś naruszenie 13

  Panie Woś jeżeli pan nie wie co to „kulturowy marksizm” to ma pan duże luki w wiedzy. Chyba lepiej poszukać innej pracy...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie