SLD: wchodząca w życie ustawa dezubekizacyjna jest "haniebna" i krzywdzi ludzi

15.09.2017, 14:43; Aktualizacja: 15.09.2017, 14:47
Zdaniem władz SLD wchodząca w życie 1 października tzw. ustawa dezubekizacyjna jest "haniebna" ponieważ godzi w prawa człowieka i krzywdzi ludzi. "Walka o te prawa jest o tyle ważna, że trzeba ją przenieść na europejski poziom" – dodał eurodeputowany tej partii Janusz Zemke.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (11)

  • Depisyzacja ...(2017-09-16 12:20) Zgłoś naruszenie 251

    ... za łamanie Konstytucji i prawa międzynarodowego i wewnętrznego jest z pewnością nieunikniona. Obejmie ona twórców tej ustawy, czyli funkcjonariuszy IPN, ministrów MSWiA, rząd, posłów i senatorów PiS, prezydenta I cały szeroko pojęty obóz zjednoczonej prawicy, który do tego się przyczynił. Nie muszą ich sądzić i wsadzać do wiezień. Wystarczy, że dostaną na stare lata minimalną emeryturę.

    Odpowiedz
  • zołnierz(2017-09-16 19:10) Zgłoś naruszenie 221

    Jakim oprawcą był żołnierz Wojsk Ochrony Pogranicza?????? Dlaczego Błaszczak ani TVP nie mówią że im też obniża się emeryturę?????

    Odpowiedz
  • mark(2017-09-16 09:05) Zgłoś naruszenie 181

    tych co piszą tak to niech uważaja bo pisuary moga im tez zabrac

    Odpowiedz
  • Komuchom NIE!(2017-09-15 14:56) Zgłoś naruszenie 1236

    Nie ludzi, tylko SB-ków i zdrajczyków. Ludzie nie zabili by Popiełuszki, nie dręczyli bliźnich i donosili na nich do bezpieki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Amen(2017-09-24 19:48) Zgłoś naruszenie 70

    Kurski miał rację, że ciemny lud to kupi. Gawiedź bezrozumnie, tylko z głupoty i bezgranicznej zemsty, i oszołomstwa, nie wnikając w szczegóły, żąda unicestwienia ludzi. Nie docieka tego, czy zostały im przedstawione zarzuty działania przeciwko legalnemu państwu, prześladowania kogokolwiek, działania na czyjąś szkodę, tylko żąda krwi. Tak było, gdy miano sądzić Barabasza. Ciemny lud zażądał ofiary Chrystusa.

    Odpowiedz
  • Ha ha(2017-09-15 14:57) Zgłoś naruszenie 725

    Jacy Ci Czesi i Niemcy są haniebni bo przeprowadzili dekomunizację.

    Odpowiedz
  • Obserawtor(2017-09-15 15:59) Zgłoś naruszenie 622

    Dobrze by było gdyby UBEKI mieli po 4 lub 5 tys emerytury za 20 lat pracy a cywil 1 tyś za 40 lat pracy.

    Odpowiedz
  • Git888(2017-09-15 18:52) Zgłoś naruszenie 323

    A sędziów którzy skazywali żeby nie było jak z wolinska !!! Wszystkich milicjantów ! Do kozy niech wiedza jak to jest ! Niech im ruskie pomagają ! Lub od nich niech piszą o emeryturę !!!

    Odpowiedz
  • @Depisyzacja (2017-09-17 21:28) Zgłoś naruszenie 37

    I elementarnej sprawiedliwości społecznej stanie się zadośćuczynienie !

    Odpowiedz
  • qaduq(2017-09-23 11:32) Zgłoś naruszenie 31

    Obie ustawy to swoista premia za sympatyczne zdjęcie z generałem Kiszczakiem w Magdalence, znamienne, bo bez kieliszka. To zemsta za lenistwo ubeka, który stworzył postać wielkiego susła stanu wojennego. to ściema za wujka czewonoarmistę z Odessy. To reważ na wynoszenie przy publicznej szarpaninie i krzykach na caly korytarz jedynego dzielnego opozycjonisty, kiedy pozostałych zwijano po cichu. To pokłosie "dogadania" służb mundurowych, którym milcząco obiecano, że ich nikt nie ruszy. to również wyraźne zadrwienie z Amerykanów, ktorzy postawili na Jaruzelskiego, jako gwaranta bezpieczeństwa w czasach transformacji. I żadne prawne argumenty tego nie zmienią. Zaczęło się od obrony socjalizmu jak niepodległości, a kończy przegraną walką o godne emerytury. To ewidentny przykład, że antykomuniści przyswoili sobie tezę Stalina, że wraz ze zwycięstwem socjalizmu nasila się walka klasowa i świadomie ją stosują w odwrotnych okolicznościach. Ale zasada pozostaje ta sama. Im wiecej władzy, tym silniejsze represje.

    Odpowiedz