statystyki

Prawie 6 mln zł za 1500 zagranicznych wyjazdów posłów

autor: Patryk Słowik17.08.2017, 07:31; Aktualizacja: 17.08.2017, 07:46
lotnisko ludzie

Z przeprowadzonej przez DGP analizy wynika, że zdecydowana większość wydatków była w pełni uzasadniona.źródło: ShutterStock

Parlamentarzyści podróżują więcej niż w poprzedniej kadencji. Poza pojedynczymi przypadkami ich wojaże nie budzą wątpliwości.

Dziś Fundacja ePaństwo, która pozyskała dane o podróżach z Kancelarii Sejmu, udostępnia narzędzie, pozwalające każdemu obywatelowi sprawdzić samodzielnie, gdzie, za ile i po co jeżdżą wybrańcy narodu. Jest ono dostępne na stronie internetowej .

Poselskie podróże

Poselskie podróże

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Z przeprowadzonej przez DGP analizy wynika, że zdecydowana większość wydatków była w pełni uzasadniona. Parlamentarzyści jeździli przede wszystkim na spotkania organizacji, w których zasiadają. Z tego względu najczęściej odwiedzali nieodległe Francję (64 wyjazdy) i Niemcy (42 wyjazdy). Wśród najpopularniejszych kierunków były ponadto Ukraina (41 wyjazdów), gdzie politycy uczestniczyli w konferencjach poświęconych polityce historycznej, oraz USA (31 wyjazdów, ale pod względem kosztów – drugie miejsce tuż za Francją), w których spotykano się z Polonią amerykańską oraz obserwowano wybory.


Pozostało jeszcze 48% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie