Woś: Lewico, nie pchaj się liberałom na patelnię

autor: Rafał Woś28.05.2017, 20:00
Rafał Woś

Rafał Wośźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Zaczęło się smażenie przystawki. Jej głównym składnikiem ma być odradzająca się polska lewica. Najpierw brzuszek, potem plecki. Ani się lewica obejrzy, jak zostanie spałaszowana. Tak jak jej poprzednicy. Przeklęty dzień świstaka dla obozu progresywnego. Kto ją zje? Tu niespodzianki nie ma. Na połknięcie lewicy ma ochotę syty obóz liberalnego polskiego mieszczaństwa. Prawdziwi zwycięzcy nadwiślańskiej transformacji i zwolennicy społecznego oraz ekonomicznego status quo. Ci, którzy zapytani o poglądy na gospodarkę odpowiedzą: „takie normalne, zdroworozsądkowe, wolnorynkowe”. Ci, którzy w minionym 27-leciu polską lewicę najpierw obłaskawili, a potem kęs po kęsie pogryźli, przeżuli i strawili.

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Reklama

Komentarze (5)

 • Pan Murzyński - Filipiński(2017-05-28 21:29) Zgłoś naruszenie 84

  Drogi panie proszę nie igrać z moją wiarą w pański intelekt. Co sojusz geriatryczny ma wspólnego z lewicą, poza jakimiś ogólnie rzucanymi, nieprecyzyjnymi hasłami? Przecież to liberałowie, przedstawiciele lub potomkowie czerwonej burżuazji! Wierzący w "swoją" partię jej "przewodnią siłę", czyli w to, że pod jej sztandarem powinno im być lepiej niż reszcie "klasy robotniczej" (w prywatnych rozmowach nazywanej motłochem). Po przekazaniu znacznej sumy pieniędzy przez dzieci Kulczyka na cele charytatywne, prędzej uwierzę w ich lewicowe poglądy, niż w lewicowość Palikota. Szafa tradycyjnej "lewicy" jest zbyt mała, by pomieścić całą kolekcję "trupów" zgromadzonych przez lata. Kiedy usiłują w niej upchnąć kolejnego jakiś poprzedni wypada, to nieuniknione. Tak jak klasycy marksizmu- leninizmu brodaty pan-towarzysz Zandberg i inne towarzysze (rodzaj nijaki aby nie dyskryminować nikogo ze względu na płeć i orientację seksualną) zdają sobie sprawę, że lepiej iść Razem, ale osobno. Wiązanie sobie koła młyńskiego przeszłości na szyi doprowadziłoby natychmiast do utożsamienia ich z tamtymi. Co za tym idzie powolnym ale ciągłym zanurzaniem się w niebyt polityczny. Jako samodzielny byt nieskażony przeszłością i stanowczo się od niej odcinający, mają większe szanse na trwałe zaistnienie na scenie politycznej.

  Odpowiedz
 • Arek(2017-05-31 12:01) Zgłoś naruszenie 41

  POlska lewica weszła w kamasze lewicy zachodniej czyli godna płaca,widzenie biednych kobiet,bezrobotnych to be,a gaye,ruchy LGBT ,ateiści w jaguarach ze złotymi relolexami są super i ta druga grupa stanowi idealne pole działań lewicy.Lewica zupełnie porzuciła tradycyjny elektorat lewicowy ,który zawsze był raczej konserwatywny na rzecz mniejszości sexulanych ,ateistów ,zielonych.Osoba Janusza Palikota dobitnie to pokazuje czym dziś zajmuje się lewica.

  Odpowiedz
 • ja(2017-05-31 08:23) Zgłoś naruszenie 21

  Ciekawy artykuł. Zgadzam się, że obecna lewica stanowi właśnie taką "przystawkę" dla liberałów.

  Odpowiedz
 • Liberał100%(2017-05-30 17:25) Zgłoś naruszenie 16

  "zawalczyć o przywrócenie godności biedniejszym i słabiej wykształconym" To chyba marny dowcip! Powyższym należy ODEBRAĆ prawa wyborcze, bo właśnie biedny i niewykształcony motłoch głosował na PiS i właśnie za to należy ten motłoch UKARAĆ!

  Odpowiedz
 • matt(2017-05-31 17:09) Zgłoś naruszenie 04

  Ach Pan Woś i jego krwawiące czerwone serduszko. Gdyby tylko Pan Woś zechciał na siebie zarobić fizyczną pracą zamiast wyrzucania z siebie bajek o lekkim brunatnym zabarwieniu. Może wtedy zrozumiałby, że bogactwo narodów bierze się z pracy i wytwarzania bogactwa, a nie rozdawnictwa nie swoich pieniędzy i marnowania ich na nierobów i dzieciorobów. Póki co Pan Woś chce rozwalić cały system liberalnego dobrobytu i kapitalistycznego cudu Balcerowicza za pomocą faszystowskich ogolonych łebków spod budki piwnej i z przepoconych męskimi feromonami stadionów. Powodzenia w tej Rebelii.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie