Sprawa Brutuska, czyli "House of Cards" po polsku. Jak Tusk został szefem Rady Europejskiej

autor: Mira Suchodolska13.05.2017, 08:45
Donald Tusk

Donald Tuskźródło: ShutterStock

Przyjrzyjmy się raz jeszcze kulisom wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, by lepiej zrozumieć, jak działa wielka polityka.

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Reklama

Komentarze (41)

  • kasia(2017-05-14 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Nowomowa - określanie wpadkami merytorycznymi czy wizerunkowymi zwykłej, przestępczej działalności ministra Macierewicza. Jeżeli europoseł R. Czarnecki cieszy się zaufaniem Jarosława Kaczyńskiego to świadczy to niestety dobitnie o tym, iż pan prezes nie umie albo oceniać ludzi albo nie ceni ludzi inteligentnych, uczciwych i prawych a preferuje miernoty. Rządy PISu doprowadzą Polskę do ruiny nie z powodu braku dobrych chęci ale z powodu marności intelektualnej i moralnej tej formacji.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2017-05-14 07:44) Zgłoś naruszenie 21

    NIC MNIE TAK NIE ROZBAWIŁO JAK STWIERDZENIE (MYŚLENIE), ŻE DZIENNIK GAZETA PRWNA TO POWAŻNY DZIENNIK.

    Odpowiedz
  • Jarek(2017-05-14 06:21) Zgłoś naruszenie 32

    Prezes PIS genialny strateg a niech mnie ... bu ha ...ha genialny ...raczej genitalny....jak całe pisuarowe szambo...

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2017-05-13 23:43) Zgłoś naruszenie 11

    Wszystko prawie prawda, z jednym zastrzeżeniem, niewybranie Tuska oznaczało kapitulacje UE przed Kaczyńskim , jasny sygnał dla totalnej, że Bruksela postawiła na nich krzyżyk i nie zamierza jej wspierać. To raczej mało prawdopodobne, bo bezwolni potakiwacze są cenniejsi od tych którzy doszli do władzy negując takie postępowanie

    Odpowiedz
  • Nichuchu(2017-05-13 22:07) Zgłoś naruszenie 42

    D. Tusk jest po prostu ambitnym i pracowitym politykiem, który podjął duże wyzwanie, jakim jest sprawowanie tego odpowiedzialnego, ale trudnego stanowiska. Nie był przecież międzynarodowym bywalcem. Musiał się douczyć angielskiego. Ale pokazał, że ma jaja. A rozgrywki PiS są równie żałosne, jak rozwalanie wojska przez Maciorę. O rozwalaniu limuzyn nie wspominając.

    Odpowiedz
  • Zadanie dla Myślących Wyznawców Kaczynskiego ... (2017-05-13 21:28) Zgłoś naruszenie 66

    Czym się różni podjęta nieudana próba zawiązania przez J. Kaczyńskiego "PANA " z PIS ... KONFEDERACJI z Kanclerz Niemiec , ... w celu "przetrącenia" kandydatury Tuska z Polski w wyborach na szefa Rady Europy ...... na tle zawiązanej Konfederacji Targowickiej "Magnatów" z Polski z CARYCĄ Katarzyną w Rosji. ... Nawet pojechał do Niemiec do p. Merkel "czołgać się patriotycznie", aby tylko na swoim postawić ... ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zadanie dla Maturzystów z logiki ...(2017-05-13 20:53) Zgłoś naruszenie 21

    Na tle wyboru w RE Tuska z Polski na stanowisko Szefa Rady Europejskiej stosunkiem 27 : Kaczyński ... Czym się różnią ... J. Kaczyński z PIS zwany "BRUTUSKIEM Małym" ...od M.J. BRUTUSA z Rzymu zwanego "BRUTUSEM Młodszym" ... ?

    Odpowiedz
  • Łukasz.(2017-05-13 18:39) Zgłoś naruszenie 33

    "Kilku moich rozmówców z kręgów PiS", "przyznaje prominentny polityk PiS", Według relacji jednego z „dużych” polityków PiS" - autorka tak na poważnie? Proszę sobie darować te sztuczki, jest 2017 rok. Ludzie już się na to nie nabierają, a przynajmniej nie powinni.

    Odpowiedz
  • @@@@5(2017-05-13 16:08) Zgłoś naruszenie 40

    Asinus asinorum in saecula saeculorum

    Odpowiedz
  • jaco(2017-05-13 15:35) Zgłoś naruszenie 196

    Uważałem GP za poważny dziennik , s tu gazetka promocyjna. Szkoda ,że autorka nie pokusiła się o refleksje, że tzw. 27-1 tj. jak sparing w okręgówce. pozdrawiam normalnych

    Odpowiedz
  • fuks(2017-05-13 14:58) Zgłoś naruszenie 147

    Kto czyta takie epistoły i do tego dotyczące Tuska, to bita karta

    Odpowiedz
  • Daro(2017-05-13 13:15) Zgłoś naruszenie 1213

    I ponownie caly wredny swiat przciwko gnebionej Polsce. To ja juz wole byc Europejczykiem

    Odpowiedz
  • pawelxp(2017-05-13 13:12) Zgłoś naruszenie 216

    Pani Suchodolska popelnia juz ktorys z kolei tworczy tekst,z ktorego nie wynika to co zawarte jest w tytule. Ja tez slyszalem od duzego o malego polityka z roznych partii o Pani niezbyt pochlebne rzeczy i co z tego? Skoro pisze sie o tym "jak zostal szefem RE to trzeba bylo to opisac, a nie skupiac sie na tym co niby myslal PiS z Kaczynskim i Czarneckim i jakie to zebrali baty. Kazdy to ocenia wedlug siebie, a skutki okza sie za jakis czas. Jestem pewien ze zaskocza nie jedna osobe. Pani Suchodolska chciala napisac w jaki sposob Tusk zostal wybrany na druga kadencje RE a napisal jak ta sprwe rozgrywano w PiS, co w wiekszosci jest konfabulacja i domyslami. Prosze naprawde opisac w jaki sposob zostal wybrany kandydat, ktorego njikt nie zglaszal. Tusk sam siebie wybral na przweodniczacego i to cala prawda, gdyby nie to, ze nic nie zalezalo od rzadu polskiego, zadnego Kaczynskiego, czy Szydlo. Decyzja byla podjeta juz rok temu przez kanclerz Merkel przy zgodzie Hollana a rezta zostala spacyfikowana rzonymi grozbami sankcji. Pokazowka bylo rozgrywanie sprawy polskiej przez KE i Timmermansa. To bylo grozenie kazdemu, bo kzdy ma cos za uszami i jak kanclerz zechce to kazdy moze miec klopoty. Tusk byl potrzebny i jakis czas bedzie potrzebny do pacyfikacji ewentualnych buntownikow jej polityki wobech uchodzcow i Turcji. To ona Tuskowi umoscila ta posade i z jej reki ja utraci, ale to jezcze troche, bo jezeli nie pojawi sie koziol ofiarny jej polityki to zostanie nim Tusk.My nic nie moglismy i nie mozemy nic na to pradzic. jedno co sie udalo to pokazanie, ze w trudnych sprawach mozemy postawic veto i dlatego Pani Merkel byla w Warszawie aby zakominikowac Kaczynskiemu i Szydlo, kto zostanie przewodniczacym RE. Wszyscy o tym wiedzieli tylko nie mozna bylo powiedzic, z e poddajemy sie i przyjmujemy warunki Merkel, bo wyborcy by sie burzyli. Tam sa do zrealizowania plany i one narazie ida po mysli Pani Merkel i jej mocodawcow. Pan Tusk jest tam do wykonywania polecen jak sluzacy w palacu i nic wiecej. W kraju robi sie wokol niego zamieszanie, aby stworzyc sztuczna atmosfere jego waznosci i mozliwosci kandydowania na prezydenta co w oczach oszukiwanych wyborcow PO jest"Victoria". To na potrzeby Platformy aby nie zniknela ze sceny. Tyle to i ja wiem o wyborze Tuska i nie odkrywa Pani zadnych tajemnic, a jedynie wzbudza, niby tajemna atmosfere wokol tego. Byloby ciekawe gdyby Pani Suchodolska naprawde poszperala w gronie unijnych urzednikow i poza nimi w elitach decyzyjnych, ale tam Pani stpy nie dadza rady sie wspiac. Dlatefo wziela Pani spora wierszowke, za cos co wszyscy mogli sie domyslac, a po czesci zostalo to wymyslone przez ludzi robiacych piar. Prosze tez spytac Pana Kijowskiego, dlaczego przestanie byc grzeczny? To bedzie ciekawsze i wtedy powinna Pani wziasc podwojna wierszowke. bede czekal.

    Odpowiedz
  • Zofia(2017-05-13 12:08) Zgłoś naruszenie 2117

    Ży.doniemic Tusk nigdy Polakiem nie był, nie jest i nigdy nie będzie. Jak i jego ży.doniemiecka rodzina. On ma tylko obywatelstwo polskie jak i pierwsze niemieckie, czyli dwa paszporty. Jego siostra mieszka w Niemczech, jest Niemką. Nie załapali się na ewakuację jak ich ciotka z rodziną z gdańskiego Gestapo, na Gustlofie, dlatego przeżyli. Oni języka polskiego uczyli się dopiero w powszechniaku, czym narażali się na kpiny i ostracyzm innych. W domu porozumiewali się wyłącznie w języku ojczystym, czyli niemieckim, zakamuflowany chazarze Narymut czy jak ci tam naprawdę.!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tato, tato, sprawa sie rypla(2017-05-13 12:00) Zgłoś naruszenie 158

    do @ Arek(dzisiaj 10:48)- wycieli jeszcze raz --jakby to skomentował W. Łysiak :"something .po.j.e.b.a.ł.o.ś.."... !!! Dodam jeszcze, że ten zdrajca i karierowicz powiedział kiedyś, że:"polskość to nienormalność" i gdyby to powiedział o swoim kraju polityk zachodni, to na drugi dzień byłby tylko cieciem!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tato, tato, sprawa sie rypla(2017-05-13 11:59) Zgłoś naruszenie 2711

    do @ Arek(dzisiaj 10:48)--jakby to skomentował W. Łysiak :"something *************** !!! Dodam jeszcze, że ten zdrajca i karierowicz powiedział kiedyś, że:"polskość to nienormalność" i gdyby to powiedział o swoim kraju polityk zachodni, to na drugi dzień byłby tylko cieciem!!!

    Odpowiedz
  • Wszystko jasne(2017-05-13 11:53) Zgłoś naruszenie 2616

    Donald Tusk! By szariat wszedł lepiej.

    Odpowiedz
  • Gacek(2017-05-13 11:21) Zgłoś naruszenie 3213

    Pisz kobieto powieści.Najlepiej kryminalne lub politifiction. Moim zdaniem nie rozumiesz pojęcia - dziennikarz.

    Odpowiedz
  • Arek(2017-05-13 10:48) Zgłoś naruszenie 717

    Krytykujecie Tuska a głosowaliście na niego i nadal za nim stoicie.

    Odpowiedz
  • Domestos(2017-05-13 10:47) Zgłoś naruszenie 4617

    jak na "przyglądanie się kulisom", to artykuł wyjątkowo marny. Do tego napisany podłą polszczyzną, pełną potocznych śmieciówek. Czyta się to absolutnie paskudnie. Więcej w tym konfabulacji i osobistych impresji, niż faktów z "politycznej kuchni". Krótko mówiąc: D.N.O.

    Odpowiedz