Artykuły na temat: "z kraju"

Sejm za powstaniem Polskiego instytutu Ekonomicznego

20 lipca 2018 r.

Sejm uchwalił w piątek ustawę o powstaniu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Dla rządu i PiS - to potrzebna instytucja, która ma służyć za merytoryczne zaplecze premiera, "ktokolwiek by nim był". Według opozycji, która krytykuje projekt, nowa instytucja ma służyć wymianie kadry.

Sejm za poprawkami Senatu do pakietu odpadowego

20 lipca 2018 r.

Posłowie w piątek przyjęli poprawki, jakie do tzw. pakietu odpadowego zaproponowali senatorowie. Celem dwóch nowel ustaw o odpadach i Inspekcji Ochrony Środowiska (IOŚ) jest uszczelnienie systemu oraz eliminacja nieprawidłowości w gospodarce odpadowej.

Sejm ustanowił rok 2019 Rokiem Unii Lubelskiej

20 lipca 2018 r.

Unia polsko-litewska zawarta w Lublinie to akt, który "złotymi literami zapisał się w historii i kulturze narodów Rzeczypospolitej" - głosi przyjęta w piątek przez Sejm uchwała ustanawiająca rok 2019 Rokiem Unii Lubelskiej.

Wróbel o reformie sądownictwa: Reforma, histeria i stracona szansa

20 lipca 2018 r.

Spotkałem znajomego, zdarza się. Ćwierć wieku temu miał plan, aby partia polityczna, której był aktywistą, w pierwszym punkcie statutu i chyba programu zadeklarowała: „Istnieje Bóg Wszechmogący”. Z postanowieniem tym wiązały się przeróżne konsekwencje, także dla Wszechmogącego, dziś mój dawny znajomy nie używa wobec polskiej prawicy innych słów niż nieparlamentarne. Gdyby teraz działał w jakiejś partii, to tylko w takiej, która program zaczynałaby od krótkiego: „PiS ma być w pierdlu, Jasna Góra na Madagaskar”.

Aleksander Doba: Rząd mnie nie wspiera. Zaszkodziłem sobie popierając Komorowskiego w wyborach [WYWIAD RIGAMONTI]

19 lipca 2018 r.

- Jak była ta afera Polskiej Fundacji Narodowej, z tymi 20 mln zł na rejs promujący Polskę na 100-lecie Niepodległości, jak Mateusza Kusznierewicza w to wplątano, ktoś w Sejmie powiedział, że jest Aleksander Doba, który bez żadnej państwowej pomocy rozsławia Polskę na świecie. Żadnej reakcji ze strony władzy nie było - mówi Magdalenie Rigamonti Aleksander Doba, polski podróżnik, kajakarz.

Przyłębska: Zachowanie sędzi Gersdorf jest dla mnie niezrozumiałe

19 lipca 2018 r.

Zachowanie sędzi Małgorzaty Gersdorf ws. przejścia w stan spoczynku jest dla mnie niezrozumiałe - powiedziała w czwartek prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska. Jak podkreśliła sędziowie mający wątpliwości, co do konstytucyjności ustaw, powinni to zgłaszać do TK.

Były szef CBA Paweł Wojtunik usłyszał zarzuty

19 lipca 2018 r.

Były szef CBA Paweł Wojtunik usłyszał w czwartek w krakowskiej prokuraturze zarzuty niedopełnienia obowiązków i utrudniania postępowania karnego - poinformował w czwartek prok. Zbigniew Gabryś z Prokuratury Regionalnej w Krakowie.