Artykuły na temat: "z kraju"

"Narodowcy nie, socjaliści nie, chrześcijańscy fundamentaliści nie". Wspólnota nam się rozpada, a my wciąż odkrawamy kolejne części

21 kwietnia 2018 r.

Pewnie znacie dobrze tę publicystyczną formułę: państwo z dykty. Wyświechtana, ale wciąż, rok po roku, świetnie opisuje naszą państwowość. Niby rządzimy się sami, niby demokratycznie, niby zbudowaliśmy instytucje, mamy kodeksy, regulacje i szczegółowe wytyczne, ale gdy zdarza się nam awaryjna sytuacja, w której nasze państwo powinno zadziałać, okazuje się, że to tylko teoria. Wytyczne są, ale nikt nie przećwiczył ich w praktyce. Instytucje mają szczegółowo rozpisane kroki, ale nie mogą ich realizować, bo akurat wolne i ustawodawca nie wziął pod uwagę, że katastrofy zdarzają się także w niedziele czy święta. Z zewnątrz państwo wygląda normalnie, ściany z dykty są równe, z daleka wyglądają solidnie, ale wystarczy lekki podmuch, by złożyły się jak domek z kart.

Sprawa Tomasza Komendy: Przesłuchano jednego prokuratorów

20 kwietnia 2018 r.

W łódzkiej prokuraturze okręgowej, która prowadzi śledztwo ws. nieprawidłowości w postępowaniu przeciwko Tomaszowi Komendzie, przesłuchano w piątek w charakterze świadka jednego z prokuratorów, który przed laty pracował we wrocławskiej Prokuraturze Okręgowej.

W lasach w całym kraju duże zagrożenie pożarowe

20 kwietnia 2018 r.

W lasach na obszarze całego kraju utrzymuje się duże zagrożenie pożarowe - poinformował w piątek Instytut Badawczy Leśnictwa. Szczególnie niebezpiecznie jest w województwach: opolskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim.

Ziobro: Bronienie się nawet "metodami dalej idącymi" powinno być dopuszczalne

20 kwietnia 2018 r.

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował, że nakazał umorzenie postępowania ws. właściciela kantoru w Piszu. Oświadczył, że opowiada się za takimi zmianami, by każda obrona przed napaścią - nawet z użyciem metod dalej idących, niż użyte przez napastnika - była zgodna z prawem.

CBA kontroluje Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

19 kwietnia 2018 r.

Kontrolerzy Centralnego Biura Antykorupcyjnego podjęli działania w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - dowiedziała się w czwartek PAP. Kontrola Biura dotyczy wszystkich działań prowadzonych przez muzeum w stosunku do jego mienia od 1990 r.

Morawiecki: Donald Tusk zaburza europejskie standardy

19 kwietnia 2018 r.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk trochę szkodzi Europie, zaburzając standardy europejskie; nie jest ambasadorem Polski, ale Platformy Obywatelskiej - powiedział w czwartek szef sejmowego koła Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki.