Artykuły na temat: "z kraju"

Najnowszy sondaż: Trzaskowski - 40,5 proc; Jaki - 33,5 proc.

16 października 2018 r.

W starciu o prezydenturę w stolicy, kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski uzyskałby 40,5 proc. poparcia, a Patryk Jaki - 33,5 proc. - wynika z najnowszego sondażu opublikowanego przez pracownię badania rynku i opinii Estymator, wykonanego na zlecenie portalu DoRzeczy.pl.

Timmermans krytykuje kontynuowanie przez Polskę zmian w SN

16 października 2018 r.

Wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans krytykuje kontynuowanie przez rząd Polski zmian w Sądzie Najwyższym. Jak mówił we wtorek w Luksemburgu, takie postępowanie go martwi. Wiceszef MSZ Konrad Szymański zapowiada prostowanie nieścisłości w tej sprawie.  "

Geopolityka, czyli opium dla mas

16 października 2018 r.

Coraz popularniejsza w Polsce geopolityka to prawdziwe opium dla mas. Szkoła myślenia o zjawiskach społeczno-politycznych przez pryzmat geografii zyskuje status kultowej wśród naukowców, komentatorów i hobbystów. Dzieje się tak mimo że jest ona groźna dla polskiej racji stanu. Mało kto zdaje sobie sprawę, że popularyzowanie myśli geopolitycznej niesie za sobą cały pakiet szkodliwych definicji, takich jak koncert mocarstw czy strefy wpływów. Dla europejskiego państwa średniej wielkości, jak Polska, przywracanie do życia tych nieco zapomnianych w ostatnich dekadach idei rodzi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Zaremba: Premier mierzy się z plotkami o dymisji

16 października 2018 r.

Mateusz Morawiecki stoi wobec przesilenia. Po wyborach chce usunąć z rządu osoby, które podejrzewa o nielojalność. Ale czy jego samego nie obwinią o „zbyt słaby” wynik wyborów? W otoczeniu premiera pojawiły się nawet obawy o jego wymianę.

Wybór Karola Wojtyły na papieża był ogromnym szokiem dla władz PRL [WIDEO]

16 października 2018 r.

Dla polskich władz wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża był ogromnym szokiem – mówi PAP dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie prof. Jerzy Eisler. Jak dodał, transmisja z mszy świętej inaugurującej papieski pontyfikat była pierwszą mszą świętą pokazaną w TVP.