Artykuły na temat: "z kraju"

Kowalczyk: Będą poprawki do Prawa łowieckiego

19 stycznia 2018 r.

We wtorek ministerstwo środowiska przedstawi zmiany do Prawa łowieckiego - zadeklarował w piątek szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk. Zmiany mają dotyczyć m.in. odległości od budynków mieszkalnych, w której myśliwi mogą prowadzić polowania.

Zaremba: Hasło samozaorania opozycji wciąż powraca, ale czy ma sens?

19 stycznia 2018 r.

Liderzy partii liberalno-lewicowych, będący dwa lata temu częścią wiecznego, zdawałoby się, establishmentu, stali się dziś pociesznymi figurami, które z woli autorów internetowych memów potykają się co i rusz o własne nogi. A im częściej przewracają się w memach, tym częściej przydarza im się to naprawdę.

Wróbel: Ach, tak mieć choć trochę normalności

19 stycznia 2018 r.

 Nie jestem systematycznym czytelnikiem komentarzy pod tekstami w internecie, nawet własnymi. Zdziwiłem się jednak, że pod moją, jak najbardziej przewidywalną przecież, opinią na temat słów Ryszarda Czarneckiego o Róży Thun pojawiło się sporo komentarzy – a jeszcze bardziej zdziwiło mnie to, że były one krytyczne. Wobec mnie – że za mało mu dowaliłem.

Instytut Staszica o "Dzienniku Gazecie Prawnej": Dba o obiektywizm

18 stycznia 2018 r.

Autorzy raportu Instytutu Staszica o obiektywizmie w polskich mediach zauważają, że "Polska the Times", "Rzeczpospolita" oraz "Dziennik Gazeta Prawna" starają się o jego zachowanie poprzez oddawanie głosu ekspertom, a "Gazeta Wyborcza" stawia na dziennikarstwo zaangażowane.

Karczewski: Róża Thun powinna wycofać się z polityki

18 stycznia 2018 r.

Uważam, że Róża Thun powinna się wycofać z polityki - ocenił w czwartek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jego zdaniem wypowiedzi europosłanki PO o Polsce i polskim rządzie były skandaliczne. Karczewski wyraził przekonanie, że Ryszard Czarnecki utrzyma funkcję wiceprzewodniczącego PE.

Ekspert: 2017 to rekordowy rok na rynku nieruchomości

18 stycznia 2018 r.

Miniony rok był rekordowy na rynku nieruchomości m.in. pod względem liczby mieszkań oddanych do użytku i których budowę rozpoczęto, wydanych pozwoleń na budowę, a także sprzedaży nowych mieszkań - powiedział PAP dyrektor ds. rozwoju e-bazanieruchomości.pl Maciej Górka.