Artykuły na temat: "polityka"

Wróbel: Lepiej być przytomnym niż histerycznym

19 października 2018 r.

Lubię, naprawdę lubię wytykać publicystom i politykom przesadę w werbalnych atakach. Żyjemy w kraju, w którym część obywateli żywi wobec Drugich uczucia mordercze. Moralne wykluczanie, dla mnie mające raczej groteskowy wymiar („nie przejdziecie tędy!”, „nie przyjmę medalu!”, „on się do niego uśmiechnął!”), część z nas może prowadzić do wniosku, że warto naprawdę wykluczać wrogów ze świata żywych. Tu i ówdzie ten i ów marzy pewnie o tym. Lepiej zatem nie polewać żaru benzyną. Tak myślę w dni parzyste.

Orban popiera Webera jako kandydata EPL na szefa KE

18 października 2018 r.

Premier Węgier Viktor Orban popiera Niemca Manfreda Webera jako kandydata Europejskiej Partii Ludowej (EPL) na przewodniczącego Komisji Europejskiej – powiedział w czwartek agencji MTI szef gabinetu Orbana, Antal Rogan.

Egipt: Prezydent przedłużył na trzy miesiące stan wyjątkowy

16 października 2018 r.

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi wydał we wtorek dekret o przedłużeniu stanu wyjątkowego na kolejne trzy miesiące. Stan wyjątkowy w Egipcie to następstwo ataków na dwa koptyjskie kościoły z kwietnia 2017 roku, w których zginęło 45 osób.

Kaczyński: Reformę sądownictwa doprowadzimy do końca

16 października 2018 r.

Reforma sądownictwa - bardzo ważna - idzie z kłopotami, bo tu naruszone są bardzo ważne interesy, dlatego obrona tego sądownictwa jest taka zaciekła, ale doprowadzimy tę reformę do końca - mówił we wtorek lider PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Elbląga.

Stolica: Jaki chce budować metro w Warszawie tak szybko, jak w Hiszpanii

15 października 2018 r.

Jeżeli zostanę prezydentem Warszawy, od razu przystąpię do budowy III i IV linii metra i będę to robił w tempie, jakie widzieliśmy w Hiszpanii - oświadczył w poniedziałek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki, po powrocie z Madrytu.

PiS ruszyło z kampanią billboardową pod hasłem "Oni gardzą, my pomagamy"

15 października 2018 r.

Oni gardzą, my pomagamy - pod tym hasłem ruszyła w poniedziałek nowa billboardowa kampania PiS. Jak mówili posłowie PiS na poniedziałkowej konferencji prasowej, hasło to obrazuje różnicę między ich partią a PO, której politycy - jak podkreśla PiS - są "mistrzami pogardy wobec Polaków".

Duda o uchwałach krakowskich sędziów: Żenujące. To pokazuje stan niewiedzy

15 października 2018 r.

- Najbardziej ubolewam nad tym, że sędziowie Sądu Apelacyjnego odnoszą się do wyroku Sądu Administracyjnego w sprawie, w której jako prezydent nie byłem stroną. To jest jakiś absurd. To pokazuje głęboki stan niewiedzy tych państwa, co w przypadku sędziów jest żenujące – powiedział prezydent Andrzej Duda odnosząc się do uchwał sędziów krakowskiego Sądu Apelacyjnego wyrażających dezaprobatę dla wręczenia przez prezydenta nominacji nowym sędziom Sądu Najwyższego.