Artykuły na temat: "polityka"

Ryszard Petru na początku sierpnia złoży wniosek o rejestrację nowej partii

18 lipca 2018 r.

Liberalno-Społeczni – pod taką nazwą Ryszard Petru zamierza zarejestrować swoją nową partię; wniosek w tej sprawie ma wpłynąć do sądu na początku sierpnia. Jesienią planowany jest zjazd programowy nowego ugrupowania, a na początku grudnia ma odbyć się kongres założycielski partii.

Gawłowski: Jestem dumnym posłem. Niczego w swoim życiu się nie wstydzę

17 lipca 2018 r.

Poseł PO Stanisław Gawłowski zaapelował we wtorek do prokuratury o ujawnienie wszelkich materiałów dotyczących stawianych mu zarzutów. Po raz kolejny zapewnił o swojej niewinności. "Jestem dumnym posłem, niczego co zrobiłem w swym życiu się nie wstydzę" - podkreślił Gawłowski.

Kierwiński: PiS zrobił z Polski "folwark zwierzęcy" Orwella

17 lipca 2018 r.

Z Polski robiony jest "folwark zwierzęcy" w iście orwellowskim stylu, gdzie są "równi i równiejsi", gdzie większe prawa mają ci z legitymacją PiS - powiedział we wtorek Marcin Kierwiński (PO), komentując orzeczenie TK dot. m.in. sprawy ułaskawienia b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

Polityka na murawie

15 lipca 2018 r.

Przepisy są jasne: piłkarze nie mogą w trakcie meczu manifestować politycznych poglądów. W praktyce bywa różnie – przekonaliśmy się o tym także w czasie rosyjskiego mundialu.