Artykuły na temat: "PiS"

Podlaskie: W Łomży będzie druga tura wyborów prezydenta miasta

22 października 2018 r.

W Łomży (Podlaskie) odbędzie się druga tura wyborów prezydenta miasta - podała oficjalnie PKW. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent Mariusz Chrzanowski, wyrzucony z PiS i startujący z własnego komitetu oraz jego była zastępczyni - Agnieszka Muzyk, która startowała z poparciem PiS.

Włocławek: PiS wygrało wybory do rady miasta

22 października 2018 r.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Miasta Włocławka - poinformowała PAP Miejska Komisja Wyborcza. Zwycięzcy uzyskali dziewięć mandatów w 25-osobowej radzie. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, której przypadnie osiem mandatów.

Matyjaszczyk pozostanie prezydentem Częstochowy: Uzyskał prawie 60 proc. poparcia

22 października 2018 r.

Krzysztof Matyjaszczyk z SLD pozostanie prezydentem Częstochowy na kolejną kadencję. Zwycięstwo zapewnił sobie już w pierwszej turze, w której poparło go ponad 59 tys. głosujących (59,76 proc.) - wynika z wciąż nieoficjalnych, ale pełnych danych przekazanych PAP przez Miejską Komisję Wyborczą.

Jan Śpiewak: Wygrana Trzaskowskiego to duże zaskoczenie

22 października 2018 r.

Wygrana Rafała Trzaskowskiego w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy jest dużym zaskoczeniem - uważa Jan Śpiewak. Swój wynik - 3 proc. głosów - ocenił jako rozczarowujący, "daleko poniżej oczekiwań".

Stargard: Prezydent Rafał Zając wygrał w I turze

22 października 2018 r.

Urzędujący prezydent Rafał Zając zdobywając 82,38 proc. głosów został wybrany w pierwszej turze wyborów prezydentem Stargardu (Zachodniopomorskie) – wynika z całkowitych, ale jeszcze nie opublikowanych danych ze wszystkich tamtejszych obwodowych komisji wyborczych.

Warmińsko-mazurskie: Burmistrz Mikołajek wybrany na 5. kadencję

22 października 2018 r.

Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski został wybrany na piątą kadencję, uzyskał 65,42 proc. głosów - poinformowała PAP Miejska Komisja Wyborcza w Mikołajkach, która zdała już protokoły do komisarza wyborczego w Olsztynie. Wójt Jedwabna uzyskał 75-proc. poparcie.

Śląskie: Druga tura wyborów prezydenckich w Bytomiu, Zabrzu, Raciborzu

22 października 2018 r.

Bytom, Zabrze, Racibórz, Zawiercie - to niektóre z większych miast woj. śląskiego, gdzie - według cząstkowych wyników głosowania - dojdzie do drugiej tury wyborów, z udziałem dotychczasowych prezydentów tych miast. Druga tura będzie też w Mysłowicach, jednak bez urzędującego prezydenta.