Artykuły na temat: "PiS"

Trzaskowski: Europa daje ostatnią szansę rządowi PiS

21 września 2018 r.

Europa daje ostatnią szansę rządowi PiS - powiedział w piątek kandydat Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski pytany o decyzję KE o nie skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym.

Karczewski: PiS chce zmieniać Polskę małych ojczyzn

15 września 2018 r.

PiS zależy na wyborach samorządowych, by zmieniać Polskę, także na poziomie lokalnym, regionalnym, małych ojczyzn – mówił w sobotę marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas konwencji PiS w Drobinie pod Płockiem (Mazowieckie).

Dworczyk: PiS w swoim programie zabiega o to, aby Polacy mogli żyć godnie

15 września 2018 r.

PiS w swoim programie zabiega o to, aby Polacy mogli żyć godnie; nasi kandydaci na wójtów, burmistrzów, prezydentów, nasi przyszli samorządowcy zapewnią takie godne życie mieszkańcom gmin, miasteczek i wsi polskich - mówił w sobotę polityk PiS, szef KPRM Michał Dworczyk.

Patryk Jaki: Piotr Guział - kandydatem na wiceprezydenta Warszawy

15 września 2018 r.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zapowiedział, że jeśli wygra wybory, to Piotr Guział będzie wiceprezydentem stolicy, odpowiedzialnym m.in. za kwestie związane z kulturą, współpracą z przedsiębiorcami i sprawami społecznymi.

CBOS: W Sejmie trzy ugrupowania - PiS - 43 proc.

14 września 2018 r.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się we wrześniu PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) uzyskałoby 43 proc. poparcia osób deklarujących udział w głosowaniu; na PO zagłosowałoby 18 proc., na ruch Kukiz'15 - 7 proc.; do Sejmu weszłyby tylko trzy ugrupowania - wynika z sondażu CBOS.

Sejm nie wybrał nowego Rzecznika Praw Dziecka. Kandydaci opozycji bez wymaganej większości. "Polityczna decyzja"

14 września 2018 r.

Sejm nie wybrał nowego Rzecznika Praw Dziecka. Kandydaci, którzy zostali zgłoszeni przez opozycję, nie otrzymali wymaganej bezwzględnej większości głosów. - Polityczna decyzja, nie może być nikt z opozycji w tym miejscu - stwierdził szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Bernadeta Krynicka z Prawa i Sprawiedliwości argumentowała, że "żadna z kandydatur nie spełniała wymagań". PiS zgłosiło wcześniej Sabinę Zalewską, ale wycofała ona swoją kandydaturę po medialnych doniesieniach, dotyczących jej plagiatu w pracy naukowej czy kontrowersyjnych poglądów na temat wychowywania dzieci.

PiS zarejestrowało listy do sejmiku województwa mazowieckiego

13 września 2018 r.

Prawo i Sprawiedliwość zarejestrowało w PKW listy do sejmiku województwa mazowieckiego. Wśród "jedynek" są m.in. szef KRRiT Witold Kołodziejski, wiceszefowie resortów: rolnictwa - Rafał Romanowski, infrastruktury - Andrzej Bittel, obrony - Tomasz Zdzikot - wynika z informacji uzyskanych przez PAP.

Mazurek o udziale dwóch sędziów w rozprawie w SN: Sabotaż reformy sądownictwa

12 września 2018 r.

Udział dwóch sędziów, co do których orzekania prezydent nie wydał postanowienia, w środowej rozprawie Sądu Najwyższego to sabotaż reformy sądownictwa, którą przeprowadzamy; nadzwyczajna kasta nie chce się zgodzić na zmiany - chroni swoje przywileje - oceniła w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek.