Artykuły na temat: "PiS"

Posłanka PiS zrezygnowała z funkcji matki chrzestnej statku PŻM

16 marca 2018 r.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Dorota Arciszewska-Mielewczyk zrezygnowała z tytułu matki chrzestnej statku Polskiej Żeglugi Morskiej m/s Tczew. Wyjaśniła, że nie chce "stawać w konkury" z Magdaleną Kubicką-Netką, której tytuł zaproponowano wcześniej.

W PE debata związana z zabójstwem dziennikarza Jana Kuciaka

14 marca 2018 r.

W Parlamencie Europejskim odbyła się w środę debata nt. bezpieczeństwa dziennikarzy w UE, w reakcji na zabójstwo słowackiego dziennikarza śledczego Jana Kuciaka i jego narzeczonej Martiny Kusznirovej. Europosłowie zaapelowali o szybkie wyjaśnienie sprawy.

Jaki: Dworczyk - dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy

14 marca 2018 r.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk byłby dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy; ma wiele zalet i jeżeli będzie kandydatem prawicy może liczyć na moje wsparcie - powiedział w środę w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Będzie zmiana modelu rządu. Reorganizacja obejmie nawet pięć ustaw

12 marca 2018 r.

W środę na Komitet Stały Rady Ministrów trafią projekty zmian legislacyjnych, w tym w ustawie o służbie cywilnej, które doprowadzą do zmiany modelu rządu z politycznego na polityczno-urzędniczy - zapowiedział w poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Sawicki: nie wykluczam koalicji z PiS w samorządach

12 marca 2018 r.

Są przypadki gmin i powiatów, gdzie PSL ma koalicję z Prawem i Sprawiedliwością; dla dobra wyborców i przy porozumieniu programowym, nie wykluczam koalicji z PiS w samorządach- powiedział w poniedziałek poseł PSL Marek Sawicki.

Wiceministrowie do dymisji. Słusznie?

12 marca 2018 r.

Najmniej urzędników na jednego wiceszefa resortu przypada w KPRM oraz resortach sportu, energii i infrastruktury. Najwięcej w finansach, dyplomacji i inwestycjach. Od dzisiaj niemal wszędzie może być ich mniej.

Wróbel: Każdy widzi, PiS nie widzi

9 marca 2018 r.

Coraz częściej można odnieść wrażenie, że zamiast tuskowej „ciepłej wody” mamy w domu pijanego hydraulika. Kiedy Prawo i Sprawiedliwość brało się do porządków w stadninie w Janowie Podlaskim, nie obiecywało, że stadnina będzie prosperować lepiej niż za poprzedników. Słowa dotrzymało – jest gorzej. Forsowany plan, aby w stulecie niepodległości arabskie konie uśmiechały się do kupujących w Warszawie, a nie w Janowie, to kolejny strzał rujnujący prestiż tej specyficznej ambasady polskości. Z partią Jarosława Kaczyńskiego na grzbiecie stadnina prawdopodobnie po prostu się wywróci.