Artykuły na temat: "PiS"

Szydło: W PiS król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński

21 czerwca 2018 r.

W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński - powiedziała w czwartek wicepremier Beata Szydło. Wyraziła przy tym pogląd, że "ploteczki" o konfliktach wewnątrz PiS inspirują "różni koledzy, którzy chcą zaistnieć".

25 czerwca wyrok w procesie R. Sikorskiego z J. Kaczyńskim

18 czerwca 2018 r.

Na 25 czerwca warszawski sąd wyznaczył termin wyroku w procesie, który b. szef MSZ Radosław Sikorski wytoczył prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu za wypowiedzi przypisujące mu "zdradę dyplomatyczną" w związku z działaniami po katastrofie smoleńskiej.

Posłowie proponują likwidację przedsądu w SN

14 czerwca 2018 r.

Skargi kasacyjne w sprawach cywilnych nie będą już selekcjonowane w formie tzw. przedsądu. Projekt przepisów, który likwiduje tę formę wstępnej kontroli w Sądzie Najwyższym, złożyli właśnie posłowie z sejmowej komisji petycji.

Poseł PiS: Dobrze funkcjonująca nieodpłatna pomoc prawna może zwiększyć zapotrzebowanie na usługi na rynku komercyjnym

11 czerwca 2018 r.

- Naszym celem jest zwiększenie liczby uprawnionych do korzystania z pomocy, odbiurokratyzowanie systemu oraz uczynienie go możliwie prostym. Mocno też rozszerzamy zakres udzielanej pomocy. Będzie obejmować nie tylko, jak dotychczas, samą poradę prawną, na co często narzekano, lecz także, co z kolei było przez obywateli oczekiwane, przygotowanie podstawowych pism procesowych - mówi dr Bartłomiej Wróblewski, poseł Pi

Pomorskie: Posłowie PO wytykają radnym PiS pracę w państwowych firmach

11 czerwca 2018 r.

W ramach akcji „Konwój wstydu” pomorscy posłowie PO wypomnieli gdańskim radnym PiS pracę w państwowych spółkach oraz zaniedbywanie obowiązków w pracy samorządowej. „To jest pazerność takich kształtów, jakich nikt nie pamięta” – oceniła posłanka Małgorzata Chmiel.

PiS chce wykonania wyroku wobec "GW" za "państwo mafijne"

11 czerwca 2018 r.

Pełnomocnik PiS złożył w sądzie wniosek dot. wezwania wydawcy "Gazety Wyborczej" i jej dziennikarza do wykonania wyroku z marca br. Muszą oni przeprosić PiS za użycie zwrotu "tak działa państwo mafijne" przy ocenie ułaskawienia b. szefa CBA M. Kamińskiego przez prezydenta.

Poselskie kontrole będą od teraz częstsze

6 czerwca 2018 r.

Tadeusz Dziuba (PiS) odwiedził w środę - w ramach interwencji poselskiej - poznański ratusz, gdzie wystąpił o dane dot. nagród i podróży służbowych urzędników. Zapowiedział, że parlamentarzyści PiS będą od teraz częściej korzystać z tego typu możliwości kontroli.

Stanisław Pięta zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS

4 czerwca 2018 r.

Poseł Stanisław Pięta został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Będzie także wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold oraz komisji ds. służb specjalnych - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka ugrupowania Beata Mazurek.