Artykuły na temat: "media"

Informacja publiczna: Jeden resort szanuje prawo, drugi nie bardzo

3 lipca 2018 r.

 Dwa ministerstwa odpowiedziały na tę samą interpelację w sprawie umów zawartych z Telewizją Trwam i „Naszym Dziennikiem”. Jedno wskazało konkretne kwoty wydane na opłacenie usług tych mediów, drugie odmówiło ich podania, twierdząc, że naruszyłoby to chronioną prawnie tajemnicę przedsiębiorstwa. Sytuacje są analogiczne, więc tylko jeden resort może mieć rację. Sami państwo zgadnijcie który.

Kaleta: Kolejne przesłuchania komisji weryfikacyjnej - 12 lipca

27 czerwca 2018 r.

Kolejne przesłuchania w ramach działalności komisji weryfikacyjnej odbędą się 12 lipca - zapowiedział w środę wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta. Dotyczyć będą nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 40 w Warszawie.

W Polsce zmniejszyła się produkcja papieru gazetowego i wzrosły jego ceny

23 czerwca 2018 r.

Awaria w International Paper Kwidzyn sprawiła, że w Polsce znacząco zmniejszyła się produkcja papieru gazetowego i wzrosły jego ceny - mówi PAP Maciej Hoffman z Izby Wydawców Prasy. Wydawcy liczą na to, że maszyna ruszy pod koniec czerwca. Producent zapewnia, że prace naprawcze są w toku.

Kryszkiewicz: Gorączka posiedzenia KRS, czyli słów kilka o dziennikarskiej higienie

21 czerwca 2018 r.

Oto palec, z którego redaktorzy wysysają wiadomości, jeśli brakuje im prawdziwych”. „Spróbuję, jak to działa”. „To jest niehigieniczne”. Dla wszystkich, którzy w latach 80. zaczytywali się serią komiksów autorstwa Papcia Chmiela, jasne jest, że przywołane cytaty to dialog, jaki toczyli między sobą Tytus, Romek i A’Tomek. A pochodzą one z księgi zatytułowanej „Tytus dziennikarzem”. Jakoś tak się złożyło, że przyszły mi one na myśl, gdy obserwowałam to, co działo się w mediach relacjonujących zeszłotygodniowe posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa.

W cyfrze będzie taniej

18 czerwca 2018 r.

Emisja cyfrowa może być szansą wyjścia z impasu na rynku radiowym, gdzie od lat brakuje miejsca na nowe projekty.

Senator Pęk kontroluje Urząd Miasta Krakowa

13 czerwca 2018 r.

Senator PiS Marek Pęk korzystając ze swoich uprawnień rozpoczął w środę kontrolę w Urzędzie Miasta Krakowa. „Interesują mnie kwestie zadłużenia Krakowa, spłacania umów kredytowych, sprawy kadrowe, wynagrodzeń i nagród oraz samochody służbowe. To wszystko, co generuje koszty podatników ” – mówił.

Media brytyjskie krytykują zachowanie Trumpa podczas szczytu G7

11 czerwca 2018 r.

Brytyjskie media ostro skrytykowały w poniedziałek zachowanie prezydenta USA Donalda Trumpa podczas szczytu G7 w Kanadzie. Oceniły, że zniechęca on sojuszników i zagraża stabilności światowego porządku opartego na liberalnych zasadach.

Gliński: W tej chwili w Polsce mamy pełną wolność mediów

11 czerwca 2018 r.

W tej chwili w Polsce mamy pełną wolność mediów - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, który w poniedziałek w Warszawie zainaugurował międzynarodową konferencję "Media jako służba publiczna”.

W.Brytania: Uroczyste obchody 92. urodzin królowej Elżbiety II

9 czerwca 2018 r.

Tysiące osób obchodziły w sobotę w Wielkiej Brytanii 92. urodziny królowej Elżbiety II. W uroczystej paradzie ulicami Londynu przeszło około tysiąca żołnierzy, a w wydarzeniu wzięli także udział pozostali członkowie rodziny królewskiej, w tym nowożeńcy: książę Harry i księżna Meghan.