Artykuły na temat: "media"

Sellin: Na razie nie ruszamy z projektem dekoncentracji mediów

16 kwietnia 2018 r.

Na razie prawdopodobnie będziemy finansować media publiczne poprzez dotacje z budżetu państwa - powiedział w poniedziałek wiceszef MKiDN Jarosław Sellin. Jak dodał, jest zwolennikiem zmiany systemowej w tym zakresie, ale "nowe propozycje oznaczałyby jednak nowe obciążenie podatkowe".

Wróbel: Kandydaci na liderów i przejęta publika

13 kwietnia 2018 r.

Dziennikarz, jak każdy człowiek, ma prawo do obywatelskiego zaangażowania i do publicznej walki z kimś/czymś albo o kogoś/coś. Trudno odmówić tego prawa Wojciechowi Czuchnowskiemu z „Gazety Wyborczej”, który na konferencji Antoniego Macierewicza nazwał byłego szefa MON kłamcą i przestępcą.

Węgry: Czołowy dziennik opozycyjny zostanie zamknięty

10 kwietnia 2018 r.

Czołowy opozycyjny dziennik węgierski „Magyar Nemzet” oraz rozgłośnia Lanchid Radio zostaną zamknięte, gdyż finansujący je dotąd biznesmen Lajos Simicska wycofuje się z mediów – poinformował we wtorek portal Index.hu.

Władze Indii chcą karać dziennikarzy publikujących fake newsy

3 kwietnia 2018 r.

Władze Indii odmówią dostępu do informacji rządowych dziennikarzom, którzy publikują tzw. fake newsy - powiadomiło ministerstwo ds. informacji. Krytycy decyzji natychmiast nazwali ją atakiem na wolność prasy w tej największej demokracji świata.

Media: Sarkozy oskarżony tym razem o handel wpływami

29 marca 2018 r.

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy, oskarżony już o korupcję, będzie prawdopodobnie musiał stawić się w sądzie w związku z zarzutami o handel wpływami i, znów, o korupcję - podaje w czwartek "Le Monde".

Francuskie media: Putin wciela ambicje Rosji, która odzyskała potęgę

19 marca 2018 r.

Informując o wynikach wyborów w Rosji, francuskie media zwracają uwagę, że Władimir Putin wciela ambicje wielkiej Rosji, która odzyskała swą potęgę. "U siebie, tak samo jak na scenie światowej, jego wpływy nie przestają się rozrastać" - pisze "Le Parisien".