Artykuły na temat: "media"

Instytut Staszica o "Dzienniku Gazecie Prawnej": Dba o obiektywizm

18 stycznia 2018 r.

Autorzy raportu Instytutu Staszica o obiektywizmie w polskich mediach zauważają, że "Polska the Times", "Rzeczpospolita" oraz "Dziennik Gazeta Prawna" starają się o jego zachowanie poprzez oddawanie głosu ekspertom, a "Gazeta Wyborcza" stawia na dziennikarstwo zaangażowane.

PO domaga się wstrzymania finansowania TVP z budżetu

18 stycznia 2018 r.

PO złoży w czwartek wniosek do KRRiT o wstrzymanie finansowania telewizji publicznej z budżetu państwa - poinformowały posłanki PO: Małgorzata Kidawa-Błońska i Iwona Śledzińska-Katarasińska. Według Platformy, TVP nie realizuje misji publicznej.

Rosyjska gazeta: Niemcy bronią Nord Stream 2 przed KE

18 stycznia 2018 r.

Niemcy przekazały Komisji Europejskiej swą opinię prawną kwestionującą konieczność zaproponowanych wcześniej przez KE poprawek w dyrektywie gazowej, które uderzyłyby w projekt gazociągu Nord Stream 2 - podał rosyjski dziennik "Wiedomosti".

UE: Przy KE rozpoczęła pracę grupa w sprawie fake news

15 stycznia 2018 r.

W jaki sposób walczyć z nieprawdziwymi wiadomościami (fake news), a jednocześnie nie podważać wolności wypowiedzi - z takim zadaniem będzie się mierzyła grupa ekspertów, którą powołała Komisja Europejska. W poniedziałek odbyło się jej pierwsze posiedzenie.