Najnowsze artykuły

21 kwietnia 2018 r.

Nieodpłatne przekazanie pod postacią darowizny co do zasady nie stanowi dla darczyńcy kosztów podatkowych – zarówno w podatku dochodowym od osób fizycznych, jak i prawnych

Jak należy ująć przekazane nieodpłatnie składniki aktywów?21 kwietnia 2018 r.

Przekazujemy nieodpłatnie w formie darowizny poszczególne składniki aktywów (środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, rzeczowe aktywa obrotowe, środki pieniężne). Otrzymujemy również pod postacią darowizny różne kategorie aktywów. Jak powinniśmy rozliczać darowiznę na potrzeby podatku dochodowego oraz VAT ? Jak należy prawidłowo zaksięgować operacje związane z przekazaniem i otrzymaniem darowizny?

21 kwietnia 2018 r.

Andrzej Andrysiak,  zastępca redaktora naczelnego DGP

"Narodowcy nie, socjaliści nie, chrześcijańscy fundamentaliści nie". Wspólnota nam się rozpada, a my wciąż odkrawamy kolejne części21 kwietnia 2018 r.

Pewnie znacie dobrze tę publicystyczną formułę: państwo z dykty. Wyświechtana, ale wciąż, rok po roku, świetnie opisuje naszą państwowość. Niby rządzimy się sami, niby demokratycznie, niby zbudowaliśmy instytucje, mamy kodeksy, regulacje i szczegółowe wytyczne, ale gdy zdarza się nam awaryjna sytuacja, w której nasze państwo powinno zadziałać, okazuje się, że to tylko teoria. Wytyczne są, ale nikt nie przećwiczył ich w praktyce. Instytucje mają szczegółowo rozpisane kroki, ale nie mogą ich realizować, bo akurat wolne i ustawodawca nie wziął pod uwagę, że katastrofy zdarzają się także w niedziele czy święta. Z zewnątrz państwo wygląda normalnie, ściany z dykty są równe, z daleka wyglądają solidnie, ale wystarczy lekki podmuch, by złożyły się jak domek z kart.

21 kwietnia 2018 r.

Niezwykłe miasta Maroka

Niezwykłe miasta Maroka – miejsca, których nie można przeoczyć21 kwietnia 2018 r.

Maroko jest krajem, który uderza we wszystkie zmysły – można tu zdobyć najwyższy punkt Afryki Północnej, a zaraz potem wyruszyć na Saharę. Tutejsze plaże przyciągają turystów z całego świata, a każde z miast, choć pachnie tymi samymi egzotycznymi przyprawami, skrywa w sobie coś unikalnego. Sprawdźcie, gdzie szczególnie warto się udać i jakie atrakcje czekają na miejscu:

21 kwietnia 2018 r.

Premier Mateusz Morawiecki (C) i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska (L) spotkali się z uczestnikami stacjonarnego protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie

"Dlaczego nie chcecie nam pomóc?" Protestujący w Sejmie nie zgadzają się na propozycję Morawieckiego21 kwietnia 2018 r.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z protestującymi w Sejmie rodzicami niepełnosprawnych. Zaproponował wprowadzenie nowego podatku, który miałby sfinansować dodatkowe świadczenia dla niepełnosprawnych. Zmiany miałyby zostać wprowadzone w połowie maja. Dla protestujących jest to zdecydowanie za późno.